MG_3723_Fotor_Collage-1024x1024

Je až neuvěřitelné, že příští týden touto dobou už bude po Vánocích. Letos mi to upřímně moc nedochází, že nás konečně  už za pár dní čekají Vánoce – svátky klidu a míru :).

Možná je to tím počasím, že se mě ještě nechytla vánoční nálada. U nás je venku přece jenom 9°C, tak je to docela těžký, co myslíte? Vsugerovat si zimu když je venku jaro…

Letos jsem pozadu i s dárky a pečení cukroví mě teprve čeká. Právě proto jsem si řekla, že ode dneška budu mít vánoční náladu a konečně se začnu zabývat vším co k vánocům patří. A užívat si předvánoční lítání a spěchání, však to znáte.

Vánoční období totiž hrozně miluju. Je zvláštní, že i když je to nejvíce hektické období v roce. Každý je nervózní a pořád spěchá za nějakými slevami. Tak mi zároveň i přijde, že jsou lidé na sebe paradoxně hodnější. Prosinec je pro mě takovým snovým měsícem.

Už dnes začnu se svými vánočními plány :). Dnes přijde na řadu úklid však bez toho by se to na Vánoce neobešlo a hned zítra se vrhnu do víru velkoměsta :) a půjdu nakupovat dárky :). Nejsem na tom zase tak špatně už pár vánočních dárečků přece jenom mám. O víkendu s přítelem seženeme vánoční stromek a v neděli se vrhnu na pečení cukroví. S tímto mým rychlým plánem mám i pocit, že vlastně zase až tak pozdě není a že všechno zvládnu, tak jak mám.

Vánoční ozdoby
Vánoční ozdoby

Jak jste na tom vy? Také děláte vše na poslední chvíli a nebo patříte mezi vánoční nadšence,  co mají nakoupené dárky už v létě? Líbí se vám stres, který je spojený s Vánocemi a nebo se ho jako já snažíte nepřipouštět a jen si užívat vánoční pohodičku?

A co cukroví? Pečete si samy a nebo si raději zajdete do supermarketu pro čajové pečivo? V tom lepším případě vám napeče maminka? Všimla jsem si, že v mém okolí skoro všichni mojí kamarádi nějak neřeší vánoční cukroví. Je jim fuk jestli ho mají nebo ne. To u nás je to trochu jiné. Moje babička peče nejlepší cukroví, které jsem kdy jedla. Asi právě proto mi cukroví přijde jako velmi důležitá součást Vánoc. Jsem už od mala zvyklá na vůni vanilkových rohlíčků a všech těch malých přezdobených dobrot :). Takže u nás bez cukroví ani ránu.

Bez čeho by vám Vánoce nepřišli jako Vánoce? Máte nějaké zvláštní zvyky? Napište mi :)…

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *