Nedávno jsem psala o lehkém makeupu True Match, se kterým jsem vážně spokojená a můžu prozradit, že to nebyla jediná věc, kterou jsem si od L’Oréal pořídila. Vzala jsem si totiž navíc i pudr a tvářenku ze stejné řady.

Často píšu o tom, že mám problematickou pleť a možná právě z toho, jak často měním kosmetiku a holt ne všechno mi sedne. Proto zkouším jednu produktovou řadu a schválně, jestli se mi pleť zlepší (to zatím soudit nemůžu).

Najít správný odstín pudru bylo ale nakonec mnohem těžší než jsem si myslela. Jak je obecně známo, tak odstín pudru by měl korespondovat s makeupem (maximálně o 1/2-1 odstín světlejší). Kdybych míchala dvě značky dohromady, hledání správného odstínu by bylo mnohem složitější. Mno ale když jde o stejnou řadu, tak to bude jednoduchý. No ne? Vezmu přece 3N/3W pudr a je to. V ideálním světě ano, ale z mě nepochopitelného důvodu to tak jednoduché není.

Nevím proč, ale značení makeupu a pudru je trochu odlišné. Jak jsem psala už v předchozím článku o makeupu, existují různá značení odstínů ve stejné řadě. Nebudu zbytečně zabíhat do detailů (ještě bych se v tom ztratila :-)), sama jsem z toho nebyla moc moudrá a nakonec si i nechala poradit a tak prozradím, že k původnímu makeupu 3N/3W se hodí pudr v odstínu 3D/3W (čekala bych 3N/3W).

Pudr L'Oréal True Match 3D/3W Golden Beige
Pudr L’Oréal True Match 3D/3W Golden Beige

Nechala jsem si poradit na Facebookových stránkách L’Oréalu, protože v drogériích (jak jinak) neměli dostatečný výběr na vyzkoušení. Znáte to, mají tam pár odstínů, které se kupují nejčastěji a když potřebujete trochu něco jiného, jedinou možností je koupit si to opět na internetu. Jenže zajíce v pytli nechce nikdo a tak jsem si říkala, že zkusím napsat přímo těm pomazaným a tak je i vyzkouším, jestli mi poradí dobře :-).

Odpověděli prakticky hned s tím, že se interně poradí a pak se ozvou. Netrvalo ani dva dny a přistala mi odpověď nejen s konkrétním odstínem pudru, ale i bronzeru a tvářenky. Super! Takže jestli si někdy nebudete vědět rady, určitě se zkuste poptat :-).

A když už jsem konečně znala odstín a seděla u počítače, na pár kliknutí pudr ležel v košíčku, ten den pak ještě v dodávce a následující den u mě na stole :-) (a kdyby vás to zajímalo, teď leží v šuplíku). Když nad tím přemýšlím, je to těžký život pudru – pořád někde leží.

Co pudr neumí?

Pudr má údajně obsahovat výtažky z perel, které mají pleť rozjasnit. Mně víc rozjasnilo vybalování pudru z krabice jak samotný pudr a pokud mě vůbec nějak rozjasnil přímo on, tak vážně jen minimálně. To ale nevadí. Pudr stejně nemá rozjasňovat, ale spíš zmatnit, abych se neleskla na čele a bradě jako indián. A to zvládá dobře. Makeup se neroztéká, pudr ho zafixuje a drží přesně tam kde má.

U spousty pudrů jsem měla problém, že když jsem se přepudrovala, tak jsem se okamžitě vysušila. Hlavně kolem nosu se dělaly takové malé šupinky a to přímo nesnáším :-). Možná za to mohla konzistence pudru nebo to, že jsem pudrovala moc.

Každopádně jsem pudru ubrala a pudruji si jen problematická místa, která mají tendenci se nejvíce mastit. Další věc, která se mi na pudru líbí je ta, že sjednocuje pleť a dobře se ztotožní s makeupem. Asi je to tím, že je to stejná značka a tak pudr nezanechává žádný viditelný film na obličeji. Oba produkty se vzájemně doplňují.

Pudr L'Oréal True Match 3D/3W Golden Beige
Pudr L’Oréal True Match 3D/3W Golden Beige

Klady pudru True Match

  • dobře kryje
  • matuje
  • je přirozený
  • nepráší
  • bytelné a hezké balení

Jedinou maličkost, kterou bych mu vytkla, je to, že má mít rozjasňující účinky a ty jsem teda vůbec nepostřehla. Taky bych vytkla asi vyšší cenu (ale to nejde brát jako mínus, protože sám o sobě je pudr výborný). Dál proti němu vlastně nic nemám.

S kosmetikou L’Oréal jsem dost spokojená. I s tvářenkou, která mi do celého kompletu chyběla a kterou jsem si následně dokupovala.

Odstín tvářenky mám takovouhle nádhernou růžovku. Jmenuje se Rosy Cheeks s číslem 165, tu mi shodou okolností také poradili, ale upřímně jsem si ji zamilovala už dřív v obchodě, ale nechtěla jsem nákup uspěchat, dokud nebudu znát přesně pudr, který jsem tou dobou ještě neměla.

Pokud chcete, tak se můžete podívat na to, jaký odstín sedne přímo vám na stránkách sofistikovanazena.cz. Zjistíte tam v přehledné tabulce nejen odstín pleti, ale i konkrétní pudr a tvářenku, která se k vašemu odstínu nejlépe hodí.

Pak už stačí sednout k nějakému oblíbenému eshopu a nakupovat (to je ta příjemnější chvilka, pak následuje vytahování kreditky a to už tak příjemné nebývá :-)) – makeup, pudr a tvářenku.

Tvářenka L'Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks
Tvářenka L’Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks

Možná vás trošku mate označení Le Blush, ale nebojte, je to stále k řadě True Match :-). Jde o krásně růžový odstín, který se přesně hodí do tohohle období. Stejně jako pudr má krásné balení a jeho součástí je i zrcátko a malý štěteček. Ten má sice takové tvrdší štětinky, ale když někam jdete nebo cestujete, tak to bohatě stačí. Hlavně, že si člověk s sebou nemusí tahat celý šminkový arzenál :-D.

Tvářenka L'Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks
Tvářenka L’Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks

Pigmentace je vážně výrazná a tak stačí, když se štětcem jen tak lehce dotknu. Suprově se s ní pracuje a na pleti vypadá přirozeně. Tvářenka má 5 g a stojí okolo 240 Kč. Já ji sehnala v akci za 189 Kč, ale i tak by cena mohla být lidovější.

Tvářenka L'Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks - štěteček
Tvářenka L’Oréal Le Blush no. 165 Rosy Cheeks – štěteček

Klady tvářenky Le Blush L’Oréal:

  • krásné odstíny
  • lehký shimmer
  • pěkné balení obsahující zrcátko se štětečkem
  • pigmentace
  • přirozenost

Na závěr

Nestává se tak často, abych byla se všemi produkty tak spokojená. Makeup True Match mi vyloženě vyrazil dech, protože je strašně lehký s výdrží. Vypadá přirozeně a ve spojení se správným odstínem pudru a tvářenky tvoří skvělé trio. Všechny odstíny do sebe zapadají, vypadáte upraveně a ne zmalovaně. Žádné nárazníky na tvářích, prostě super.

Pudr True Match 3D/3W a tvářenka Le Blush 165 Rosy Cheeks - L'Oréal
Pudr True Match 3D/3W a tvářenka Le Blush 165 Rosy Cheeks – L’Oréal

A co bude příště? Snad se mi podaří ukořistit nějaké rtěnky z řady Color Riche. Některé odstíny vypadají božsky a do některých jsem se už teď i zamilovala (ach, snad mi přítel odpustí :-D).

Petra

1 Komentář v Super duo pudru True Match a tvářenky Le Blush od L’Oréal

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *