Tentokrát mám pro vás srovnání dvou rtěnek od elfu. Na toto srovnání se moc těším, protože jedna z nich patří mezi moje oblíbené rtěnky.

Rtěnky ELF - vlevo Ripe rose #6709, vpravo Classy #7702
Rtěnky ELF – vlevo Ripe rose #6709, vpravo Classy #7702

Minerální rtěnka E.L.F.

Rtěnka - ELF - Ripe rose #6709
Rtěnka – ELF – Ripe rose #6709

Koupila jsem ji v odstínu č. 6709 Ripe rose – příjemná hnědá barva s nádechem starorůžové. Dobře hydratuje a zjemňuje rty. Nerozpíjí  se, takže není potřeba navíc používat konturovací tužku. Vůni jsem u této rtěnky nějak nepostřehla, myslím, že zkrátka nijak nevoní. A posledním velkým pozitivem je to, že pravdu velmi dlouho vydrží na rtech pěkně sytá.

Cena se pohybuje 90 až 100 Kč.

  • Hydratace: 8/10
  • Pigmentace: 8/10
  • Výdrž: 8/10
  • Cena:  9/10

Minerální rtěnka od E.L.F.U. získala velmi krásných 33 bodů ze 40. 

Rtěnka - ELF - Ripe rose #6709
Rtěnka – ELF – Ripe rose #6709

Rtěnka ze základní řady – Essentials

Rtěnka - ELF - Classy #7702
Rtěnka – ELF – Classy #7702

Oproti minerální rtěnce jsem u této zažívala opravdu zklamání. Objednala jsem si odstín Classy – velmi jemný růžový odstín (#7702). Na obrázku se zdál jako sytá růžová s nádechem do fialova, což není tak úplně pravda. S čím mám u ELFu dlouhodobě tak trochu problém je to, že barvy rtěnek vypadají úplně jinak jak na eshopu tak když je pak držím v ruce. Někdy se člověk trefí a barva vyhovuje, většinou to však připomíná loterii – kdo má rád adrenalin, bude spokojen :-).

Vrátila bych se ke rtěnce, kde mi nevadí jen ten odstín. Nelíbí se mi více věcí. Pigmentace je naprosto hrozná, přijde mi to jako balzám na rty. Bohužel, ale balzám, který nehydratuje. Výdrž je prakticky nulová. Jediné co je na ni lepší než na minerální rtěnce je to, že velmi příjemně voní. Cítím z ní lesní ovoce.

Další malé plus je to, že stojí pouhých 40 Kč. Já vím, co bych za 40,- Kč měla chtít. I tak si myslím, že by zkrátka měla mít daleko vyšší pigmentaci. I kdyby měla být proto o trochu dražší. Takhle opravdu nevidím důvod, proč ji vlastně používat?

Balzám zastoupí roli této rtěnky daleko lépe.

  • Hydratace: 2/10
  • Pigmentace: 3/10
  • Výdrž: 3/10
  • Cena: 9/10

Rtěnka od elfu ze základní řady ode mně dostala pouhých 17 bodů. Řadím ji mezi nejhorší produkty, které jsem si kdy od elfu objednala (možná společně ještě s paletkou očních stínů, která práší o106).

Rtěnka - ELF - Classy #7702
Rtěnka – ELF – Classy #7702

Docela mě to mrzí, protože kosmetika od ELFu je velmi dostupná (levná) a povětšinou nabízí výborné vlastnosti vzhledem k ceně. Bohužel jako u každé jiné kosmetické značky se najdou produkty dobré a ty horší. Holt jsem neměla štěstí na dobrý výběr jako u první rtěnky.

Co vy holky, nakupujete kosmetiku ELF nebo dáváte přednost dostupné kosmetice v drogériích?

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *