Jak je známo obočí nám dělá tvar celého obličeje. Spousta z nás si to ani neuvědomuje, ale když má nějaká slečna neupravené obočí, jde to hrozně vidět. Celý obličej se tím tak trošku deformuje. Zrovna dneska ráno jsme jeli se ségrou autobusem a naproti nám seděla holčina, která měla obočí opravdu hrozné. Měla kulatější obličej a měla vlasy obarvené na blond. Obočí přitom měla domalované černou tužkou a tvar měla takový ten obloučkový. Určitě si to dokážete představit. To obočí se ji s odstínem jejich vlasů hrozně bilo a ten tvar byl prostě katastrofální. Vím, že každý máme svůj vkus a každému vyhovuje a hlavně se líbí něco jiného. Myslím, ale že blond a černé obočí k sobě prostě nejdou a nikdy nepůjdou.

Když to tak vezmu obočí je jedna z nejdůležitější věcí v obličeji. V dnešní době je prostě nutnost mít zpravené obočí. Asi jen málo komu se poštěstí, že by mu rostlo do pěkného tvaru bez sebemenší úpravy. Mně teda určitě ne. Já mám husté obočí po tátovi a nevytrhat si ho každé 4 dny vypadala bych jako Frida Kahlo :-).

Pravdou je, že každý rok se trendy trošku mění. Někdy je v kurzu více vytrhanější. Myslím, že největší boom úzkého obočí zažila 90. léta. Teď za poslední roky se zase spíše preferuje přírodnější a více zarostlé. Myslím, že největší ukázkou přirozeného spíše širokého obočí je topmodelka Cara Delevingne. Ale ať už je v módě cokoliv široké nebo úzké, upravené by mělo být vždy.

Mně dlouhou dobu vyhovovalo upravovat si obočí tužkou. Přišlo mi to rychlé a pohodlné. V létě mi, ale vadilo, že mi to moc dlouho nevydrželo. Trošku jsem se zpotila a tužka se mi ihned rozmazala, proto jsem od tužky přešla ke stínům. Mnohem lépe se mi s ním pracuje. Přijde mi, že stíny oproti tužce vypadají přirozeněji. Tužka působí více tvrdě a ze všeho nejvíc mi vadí, že když jsem si domalovala obočí tužkou, tak jsem ho měla mastné a častokrát i rozmazané. Se stínem se mi dělá mnohem příjemněji. Skoro rok jsem používala na obočí stín z palety Naked. Odstín působil hrozně přirozeně a i dlouho vydržel. Neměla jsem potřebu kupovat si sadu na obočí, stín mi prostě stačil. Bohužel mi už, ale došel. Tak jsem se musela porozhlédnout po něčem novém. Narazila jsem na set na úpravu obočí od Makeup Revolution Focus & Fix. Jak už všichni víte, tahle značka mě teď hodně baví. Kosmetika mi přijde kvalitní a hlavně je za dostupnou cenu.

set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit

Jak se mi set líbil na první pohled?

Na výběr jsou 2 varianty light medium a medium dark. Já jsem si vybrala medium dark, protože mám obočí tmavě hnědé skoro až černé. Balení obsahuje i vosk na obočí, malý štěteček a takovou malou pidi pinzetku Upřímně obočí by s ní pokaždé moc trhat nešlo, ale jako taková záchrana na cestách si myslím, že pár chloupků vytrhá:-). Set obsahuje i zrcátko, za což dávám určitě palec nahoru.

set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit

Nanášení…

Obočí si nanáším zásadně skoseným štětcem, ten který byl v setu ale moc funkční není, bohužel, to ale nevadí. Stejně mám svůj oblíbený :-) Zhruba před 2 lety jsem si pořídila štětec na obočí BrushArt a s tím se mi pracuje úplně nejlíp. Koupila jsem si tenkrát celou řadu. Některé štětce trošku pelichaly, ale některé používám do dneška a jsou fajn. Konkrétně tento na obočí je jeden z mých nejoblíbenějších. Má příjemně zkosené chloupky a je i akorát tvrdý. Od té doby jsem si už pořídila více štětců. Podlehla jsem i mánií Real Techniques. Štětce jsou skvělé, ale tomu od BrushArt na obočí se nic nevyrovná. Je prostě můj nejoblíbenější. Když si ho zakoupíte samotný vyjde zhruba na 60 Kč a nebo si můžete pořídit celou sadu zhruba za 560 Kč. Sada obsahuje 12 štětců, které jsou uložené pěkně pohromadě v koženkovém pouzdře. Myslím, že je to docela praktické. Tato sada se hodí pro slečny, co s líčením začínají. Myslím, že je to dobrý start.

set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
set na obočí Makeup Revolution Focus & Fix Eyebrow shaping kit
štětec na obočí BrushArt
štětec na obočí BrushArt

A teď k odstínům…

Odstíny mi přijdou perfektní. Na to, že mám svoje obočí opravdu dost tmavě hnědé, tak mi odstíny vyhovují. Nejsou sice úplně tmavé, ale s moji barvou se skvěle ztotožní. Barva se nijak nevsakuje a drží pěkně, kde má. Chvíli jsem používala i ten vosk, ale nějak jsem v tom neviděla extra rozdíl. Akorát když jsem si ho nanesla, tak jsem měla pocit, že mám obočí o něco tmavší, ale že by bylo nějak zvlášť zafixované jsem nepocítila. Už dlouho si obočí fixuju lakem na vlasy. Vezmu si kartáček a zdálky na něj trošku nastříkám a potom si obočí pěkně učešu. Ono se mi pěkně natvaruje a drží mi celý den.

Klady setu na obočí:

  • všechno pěkně při sobě
  • pevné balení
  • hezké odstíny
  • zrcátko
  • cena
  • dostupnost

Cena setu na obočí Focus & Fix se pohybuje okolo 138 Kč za 5,8 g. Cena mi přijde naprosto skvělá. Myslím, že značka Makeup Revolution má našlápnuto hodně slušně. Mají velký výběr kosmetiky a ceny si myslím, že jsou dostupné pro všechny. Kosmetika je kvalitní a opravdu mi vyhovuje. Neříkám, že všechno od této značky je super. Také už jsem narazila na produkt, který mi ne úplně vyhovoval, ale když to tak všechno shrnu většina mi přijde moc dobrá.

IMG_6973

Jak si obočí nejradši upravujete vy? Dáváte přednost pinzetám nebo vosku? Líbí se vám obočí domalované tužkou nebo spíše také dáváte přednost stínům, které podle mě vypadají o dost přirozeněji. Věřím, že každému vyhovuje něco jiného. Však znáte to přísloví „Sto lidí, sto chutí“.

Jestli jste příznivkyně stínů a  zatím jste nevyzkoušeli tento set, určitě si ho pořiďte. Za mě ho můžu vřele doporučit. Jsem s ním moc spokojená.

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *