Dobrých nebo spíše takový těch průměrných makeupů už jsem vyzkoušela docela dost. Vždycky, když se mě někdo zeptá jakej makeup je ten úplně nejlepší, na mysl mi hned přijde makeup od Estée Lauder Double Wear Stay-in-place. Kupovala jsem ho naslepo na netu a o to větší to pro mě bylo překvapení. Hned jsem věděla, že je to pro mě číslo jedna. Je prostě parádní. Má skvělé krytí a výdrž. Jediné co jsem tak trošku nevychytala, byl odstín, který jsem si koupila o odstín světlejší, než jsem zvyklá. Rychle jsem si na to, ale zvykla a doháněla to trošku pudrem :). Byla jsem mu věrná docela dlouho a lákalo mě vyzkoušet ještě nějaký makeup od Estée Lauder. Říkala jsem si, jestli to byla jen náhoda a nebo mi makeupy od Estée Lauder prostě sednou. Nakonec jsem vybrala Double Wear Maximum Cover. Je podobný Wear Stay-in-place (taková jeho ségra:)), ale měl by více krýt. Miluju makeupy s vysokým krytím, takže to byl pro mě jasný adept. Někdo to moc v oblibě nemá a má rád přírodnější finiš, mně ale naopak vyhovuje makeup, který kryje více.

Estée Lauder Double Wear Maximum Cover
Estée Lauder Double Wear Maximum Cover

A teď blíže k makeupu…

Balení je sice méně luxusní, ale to nevadí. Důležité je co se v něm skrývá a můžu říct, že se v něm skrývá poklad. Makeup mě dostal stejně jako Double Wear Stay-in-place. A možná o trošku více, protože jeho krytí je opravdu skoro bezkonkurenční.

Vybrat si odstín je pro mě vždycky něco skoro nadlidského :D. Raději jsem si proto zašla do parfumérie a poprosila o pár vzorečků, abych si je doma mohla v klidu vyzkoušet. Nejvíce mi vyhovoval odstín 2C5 CREAMY TAN. Má příjemný žlutý podtón, který pleti dodává krásný zdravý odstín.

IMG_5387

Konzistence…

Je spíše hutnější. V zimě mi vyhovuje hutný makeup. Mám pocit, že mi lépe přilne k pleti. Stačí ho nanést velmi málo a krásně se rozetře po celém obličeji. Nanáším si ho houbičkou a snažím se ho pěkně vťupkat do pleti. Na to, že je jeho konzistence hutná, nemám pocit, že by mi pleť nedýchala a byla ucpaná. Krásně se ztotožní s pletí.

Makeup je hydratační, což je pro mě značka ideál – hlavně teď v zimě. Stejně je ale potřeba se pod něj nakrémovat, aby pleť byla pěkně vláčná a napohled ucelená. Jeho krycí schopnosti jsou opravdu skvělý. Moje máma má rozšířené červené žilky na tvářích, takže si tento makeup také hned zamilovala. Po nanesení makeupu po nich totiž není ani stopa.

Často jsem o něm četla, že na obličeji vytváří masku a že působí dost nepřirozeně. Nevím, jestli mám jiný kousek, ale po nanesení nemám vůbec pocit, že by působil maskoidně. Krásně všechno zakryje a poradí si i s drobnými jizvičkami po akné, ale ne tak, že by působil jako maska. Jde vidět, že je více krycí, když si s ním ale pohraju a pěkně zapracuju, tak s maskou si myslím, že nemá nic společného. Používám pod něj bázi, abych měla pleť sjednocenou a makeup mi nezalézal do vrásek.

Estée Lauder Double Wear Maximum Cover - ukázka na ruce
Estée Lauder Double Wear Maximum Cover – ukázka na ruce

Výdrž…

Makeup má vydržet zhruba 12 hodin. To je to jediné co si myslím, že je horší než Wear-Stay-in-place. Ten mi v pohodě těch 12 hodin vydržel, někdy snad i déle. U tohoto makeupu je ta výdrž bohužel o něco slabší. Vydrží zhruba 6-7 hodin a pak už je potřeba trošku ho zapudrovat, aby držel tam kde má. Trošku se mi leskne brada. Je to jediné místo na mém obličeji, které se mi mastí. Jinak jsem spíše suchá. Takže pro mě to zase až takovej problém není. Jsem zvyklá u sebe nosit kosmetickou tašku se vším potřebným, takže vytáhnu pudr, udělám šup šup a je to. A ten kdo má pleť, která se moc nemastí, tak si myslím, že pudr ani nepotřebuje.

Estée Lauder Double Wear Maximum Cover - ukázka na tváři
Estée Lauder Double Wear Maximum Cover – ukázka na tváři

Aplikace…

Jak už jsem se zmiňovala, makeup si nanáším houbičkou. A konkrétně Brush-Art Face. Je to taková levnější varianta beauty blenderu, který vynalezla americká vizážistka Rea Ann Silvia. Ten si můžete pořídit zhruba za 490 Kč. Co mě fakt pobavilo bylo to, že obal na beauty blender stojí také okolo 500 Kč :D. Ta cena mi přijde docela dost vysoká, když si srovnám, že za tuhle houbičku jsem dala 99 Kč.

Brush Art - makeup houbička
Brush Art – makeup houbička

A musím říct, že se mi s ní pracuje úplně skvěle. Před použitím je lepší ji trošku navlhčit. Makeup pak totiž nemá takovou tendenci se vsakovat do houbičky a tolik ho nevypotřebuju. Příjemně se drží a díky skvělému elipsovému tvaru se dostanu do všech záhybů na obličeji. Moc dobře se s ní nanáší i korektor. Špičkou se krásně dostanu i do vnitřní strany oka. Houbička je z jemného materiálu, který je na pleti velmi příjemný. Zároveň je ale i taková pevná, takže si myslím, že ledascos přežije :D a opravdu dlouho mi vydrží. Po použití ji stačí propláchnout ve vlažné vodě a přidat trošku mýdla.

IMG_5396

Jak jste na tom vy? Koupili byste si radši levnější variantu a nebo šli do toho originálu? Mně cena toho originálu přijde prostě moc přemrštěná. Na to, že je to jenom houbička a víceméně to udělá stejnou službu, jako ta levnější nevidím důvod do toho investovat tolik peněz. Myslíte si totéž a nebo pravý opak? :)

Klady makeupu Double Wear Maximum Cover:

  • naprosto úžasné krytí
  • spousta odstínů
  • hutná konzistence
  • příjemně se roztírá
  • nedělá fleky
  • neucpává póry
  • ztotožní se s pletí
  • matný finiš

Zápory makeupu Double Wear Maximum Cover:

  • horší výdrž
  • balení Double Wear Stay-in-place se mi líbilo více (skleněná lahvička působila luxusněji)

Když to celé shrnu, tak makeupy od Estée Lauder jsou opravdu moje nejoblíbenější. Cenově jsou sice náročnější, ale o to déle mi zase vydrží, protože je potřeba jich nanést opravdu málo. Vyhovují mi jejich hutnější konzistence. Mají i příjemnou nevtíravou parfemaci.

Estée Lauder Double Wear Maximum Cover
Estée Lauder Double Wear Maximum Cover

Jakou značku makeupu preferujete? Máte nějaký bez kterého si to nedokážete představit a nebo na makeupech zase až tak nelpíte a dáváte přednost spíše BB krémům?

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *