Zdá se, že léto máme už definitivně za sebou. Letos to bylo tak trochu jako na houpačce. Ráno jsem odcházela do práce nabalená, protože mi byla zima a přes odpoledne zas pražilo slunko, že jsem se mohla opalovat. Už jsem se vážně těšila na podzim, který konečně vešel do dveří a dovolí mi zase jednou v roce těžké parfémy. Tak jak to mám ráda :-).  No ale ještě než se vám v jednom z dalších článků rozepíšu o nových podzimních parfémech, zbylo mi tu zhodnocení oblíbené letní kosmetiky, která mi nejvíce přirostla k srdci.

NEONky od Dermacolu

Naprostou topkou se letos stala nová neonová kolekce laků na nehty od Dermacol. Konkrétně se jmenuje Neon Glow. Nevím proč, ale vždycky jsem byla k výrazným barvám tak trochu střízlivá a pastelové barvy mi přišly moc výrazné a vyzývavé a proto jsem se jim vyhýbala… ale asi se ve mně letos něco zlomilo. Možná jsem už potřebovala změnu. Na každý pád jsem si je pořídila. Pořídila jsem si rovnou snad všechny, které byly dostupné :-). Však se podívejte.

Laky na nehty od Dermacolu
Laky na nehty od Dermacolu

Odstíny zleva doprava (kolekce Neon Glow): 02 Neon Orange, 16 Neon Smile, 17 Neon Kiwi, 09 Neon Poison, 10 Neon Green, 07 Neon Sky, 08 Neon Navy, 12 Neon Love, 05 Neon Violet, 14 Neon Kiss a poslední 06 Neon Purple.

Koupila jsem si 5ml lahvičky. Na jednu stranu to stačí, chtěla jsem si je vyzkoušet. Navíc nestihnou vyschnout, protože je stihnete vypatlat :-) a s cenou okolo 30,- Kč to není vůbec špatný. V akci nebo ve slevě je seženete i daleko levněji.

Mezi nejpovedenější barvičky řadím číslo 12 (Love). Oranžovorůžovounká barvička. Potom třeba č. 14 (Kiss). Růžová vhodná pro každou příležitost a také skvělá k jakémukoliv oblečení. Ani ta modrá č. 07 (Sky) nevypadá vůbec špatně. Když nad tím tak přemýšlím, je těžké najít a napsat jednu konkrétní, která se mi líbí nejvíc. Všechny mají krásný odstín. Ať se jedná o červenou, růžovou, fialovou, zelenou nebo i tu modrou.

Červený lak na nehty č. 12 Neon Love a modrý č. 07 Neon Sky od Dermacolu
Červený lak na nehty č. 12 Neon Love a modrý č. 07 Neon Sky od Dermacolu

Na stránkách Dermacolu se pak můžete ještě dočíst dvě zajímavé informace a to, že tato Neonová řada laků by se měla nanášet na umělé nehty. Pokud je budete aplikovat na své, pravé nehty, měly byste použít podkladový lak (vhodná je bílá barva, která barvičku ještě více zvýrazní). Nikde jsem se nemohla dočíst proč. Možná někdo z vás ví a byla bych ráda, kdybyste mi napsali abych to mohla do článku doplnit :-). Jinak doporučuji alespoň dvě vrstvy. Jedna je málo.

Druhou zajímavostí je doporučený UV nadlak Top Coat. Stojí zhruba stovku. Lak zafixuje a chrání. Dodává maximální lesk a jak už je z názvu jasné, reaguje pod UV světlem, takže pokud někam vyrazíte a chcete svítit – doslova :-), UV Top Coat společně s Neonkovými laky jsou jasná volba, jelikož dostojí svému jménu! :-)

Dermacol lak na nehty č. 14 Neon Kiss
Dermacol lak na nehty č. 14 Neon Kiss

Už teď se mi po nich stýská a loučím se s nimi opravdu nerada. Na druhou stranu jsem zvědavá, s čím se Dermacol vytasí v příštím roce. Jestli měly Neonky úspěch – a myslím, že měly – můžeme čekat podobnou kolekci. Co myslíte?

Jaké jsou klady Neonové řady laků na nehty?

 • dokonalé, pestré odstíny
 • výdrž na nehtech – vydrží mi i 4 dny
 • cena
 • dostupnost

Micelární voda Eucerin

Dalším velmi milým překvapením je micelární voda značky Eucerin. Byla součástí časopisu, který jsem si koupila, tak jsem si řekla, že za zkoušku rozhodně nic nedám.

Taky si sem tam koupíte časopis kvůli zajímavé přibalené kosmetice? Kupujete si roční předplatné kvůli plným produktům parfému a jiným? Jaké?

Micelární voda Eucerin 3v1
Micelární voda Eucerin 3v1

Micelární vody mám za poslední dobu hodně v oblibě. Přijde mi to velmi lehké a rychlé odlíčení. Pro ty, které nevědí co je to micelární voda tak malá nápověda:

Micelární voda rozpouští těžko rozpustné látky látky jako třeba olej (maz) nebo voděodolné látky. Pomáhá vstřebat vitamíny a jiné prospěšné látky. Funguje jako perfektní „čistidlo“ pleti, protože ji lze použít jako pleťovou vodu, odličovací mléko nebo i  odličovač očí. Používat ji můžete na jakoukoli pleť – od mastné po suchou a klidně i na aknózní. Navíc po micerlární vodě nemá pokožka sklony k zarudnutí a zároveň ji hydratuje. Takový malý zázrak.

Micelární voda Eucerin 3v1
Micelární voda Eucerin 3v1

Perfektní jak na doma tak i na dovolenou, kde uvítáte právě její univerzálnost. Člověk s sebou netahá  milion sto různých přípravků, ale na odlíčení stačí pouze jedna lahvička. A nevím jak vy, ale já když jedu na dovolenou, tak jsem ráda za každou malou úsporu místa :-)… Sebevětší kufr je mi vždy malý! :-))

Teď už k samotné micelární vodě Eucerin

Voní nevýrazně, řekla bych, že je bez parfemace úplně. Všechno, co si dávám na obličej, vítám pokud je bez parfemace nebo opravdu jen jemně parfemované, protože mně po chvíli z návalu vůně rozbolí hlava. Tady se to nestane.

Jak jsem psala výše – Micelární voda má čistit a hydrovat. Obě dvě složky plní voda EUCERIN na výbornou. Pleť čistí skvěle a stejně tak hydratuje. Nemám pocit ani žádného ulepení nebo pnutí. Používám ji každé ráno a večer na dočištění. Po jejím užívání mám pokožku zklidněnou, některé pupínky v obličeji zmizely a další – zatím :-) – v nedohlednu.

Na to, že to byl dárek v časopisu a přišla jsem k němu úplnou náhodou jsem nadmíru spokojená. Značku Eucerin jsem nikdy moc nesledovala, ale už vím, že s micelární vodou téhle značky krok vedle neudělám.

Až ji dovypotřebuji, pořídím si novou a možná zkusím i něco jiného. Třeba šampon Eucerin Dermocapillaire proti vypadávání vlasů. I když moje vypadávací sezóna je pomalu u konce, stejně ho zkusím jako takovou malou prevenci. Četla jsem, že neobsahuje parabeny ani parfemaci a je vhodný pro citlivou pokožku. Obsahuje karnitin, který vlasovým kořínkům dodává energii a také kreatin, který podporuje regeneraci vlasů. Jsem na něj docela dost zvědavá. Vy taky? Bojujete s vlasy podobně jako já? Co vám pomohlo?

Výhody micelární vody Eucerin:

 • je bez parfemace
 • pleť osvěží a dočistí
 • praktičnost
 • nelepí
 • nedráždí oční okolí – je velmi jemný
 • velmi lehká dostupnost – lékárny, internetové e-shopy
 • stačí ho použít velmi málo

Nevýhody:

 • Nelíbí se mi dávkování. Uzávěr moc dobře nedrží. Nejdříve neteče nic a pak zase moc :-)). Snad víte, jak to myslím :-)…

Letošní léto mi dalo docela dost zabrat. Nevím proč, ale nějak mi nesedlo. Zatím se mi žádný rok nestalo, že bych se tolik těšila na podzim… Asi je to tím, že člověk tráví spoustu času v práci a léto už si tolik neužívá jako při studentských letech. Jediné za co mu můžu vřele poděkovat jsou mojí dva letní oblíbenci. Neonky od Dermacolu mě odzbrojily a jak už jsem nastínila, nevzdám se jich ani na podzim a v zimě :-). A značka EUCERIN je takovým černým koněm. Nic moc jsem neočekávala a s přehledem trhá cílovou pásku. Myslím, že tahle značka skrývá spoustu skvělých produktů, které jen čekají na odhalení…

A vy mi napište o své oblíbené kosmetice! :-)

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *