Upřímně nevím čím to je, ale už třetí rok po sobě, v období léta, mi začínají padat vlasy. A trvá to až do podzimu. Vůbec nevím, čím to může být. Ale takového každoročního pravidla bych se nejradši zbavila. Přemýšlela jsem, jestli to není stresem, ale teď zrovna mám klidné a příjemné období. Jestli jen prostě potřebuji každé léto vypelichat :D a pak vlasy zase dorostou, nevím – důvod je mi neznám :-).

Už jsem vyzkoušela všelijaké babské rady typu splachovat si vlasy jablečným octem nebo odvarem z kopřiv a bohužel nic nepomáhá. Takže mi nezbude nic jiného než to přečkat a těšit se na podzim :-). Konec konců jsem na to už za poslední 3 roky zvyklá…

Vlasovou kosmetiku se snažím obměňovat každé 2 až 3 měsíce. Snažím se v tom být docela poctivá jelikož kvalita mých vlasů není nijak zvlášť skvělá :-). Říká se, že když si člověk koupí šampón, tak by u něj měl zůstat do té doby než spotřebuje alespoň 2 balení. Tohohle pravidla se snažím držet, i když ne vždy je to jednoduché.

Můj poslední úlovek, se kterým jsem opravdu spokojená, je L’Oréal Paris ELSEVE Arginine Resist X3. Po použití šampónu jsem měla krásně hebké vlasy. Dost mě překvapila intenzivní vůně. Po umytí mi vlasy voní i 3 dny. Další věc, ve které mě šampón dostal je to, že se mi po něm skoro vůbec nemastí vlasy. Jsem zvyklá umývat si hlavu každý den (maximálně obden), ale s Elseve Arginine mi vydrží vlasy hezké i 3 dny. Jako plus tento šampón slibuje, že posílí vlasová vlákna. Takže třeba budu mít štěstí a šampón mi bude natolik prospívat, že moje vypadávání vlasů skončí dřív, než se objeví podzim :-).

L'Oréal ELSEVE posilující šampon Arginine Resist X3
L’Oréal ELSEVE posilující šampon Arginine Resist X3

Četla jsem, že dost holek po použití tohoto šampónu začalo mít problém s lupy. Můj případ to rozhodně není. Na lupy moc netrpím a nezpozorovala jsem žádnou změnu. Už mám za sebou vypotřebované jedno balení a v druhém jsem zhruba v půlce a vše se zdá OK.

Co mi na šampónu vyhovuje?

  • nádherná vůně
  • skvělá dostupnost
  • vlasy jsou pevnější a lehce se rozčesávají
  • nemastí pokožku hlavy
  • přestaly se mi třepit konečky, mám je pěkně zacelené
  • posiluje vlasová vlákna
  • vytváří hutnou pěnu

Docela by mě zajímalo jaké zkušenosti máte vy? Jestli vám šampón vyhovuje a patříte do fanclubu :-) nebo naopak jste jeho odpůrcem. Četla jsem totiž spoustu rozporuplných recenzí a možná právě i proto jsem si ho koupila. Abych mohla posoudit sama, co si o něm mám myslet a do jaké skupiny budu patřit já. Nakonec bych řekla, že jsem měla štěstí, protože to byl pro mě skvělý kup, takže já jsem určitě spokojená. A za mě velké doporučení :-)…

Dříve jsem od L’Oréal Elseve používala šampon na barvené vlasy konkrétně Color Vive a s tím jsem až tak spokojená nebyla. O Fibralogy jsem psala tady.

Jelikož si barvím vlasy zhruba každé 2 měsíce, chtěla jsem mít barvu co nejsytější. A tento šampón mi v tom zrovna moc nepomáhal. Hlavně mi vadilo to, že jsem měla vlasy dost zplihlé a takové bez lesku. Do šampónu L’Oréal Elseve Vive už bych stoprocentně nešla. Takže je asi opravdu potřeba všechno pořádně vyzkoušet a nemyslet si, že když mi vyhovuje šampón jedné značky, který je zaměřený na objem, tak mi bude vyhovovat i ten, který má udržet sytost barvy. Důležité je neházet všechno do jednoho pytle, ale pořádně všechno vyzkoušet. Vyzkoušet si to pěkně na vlastní kůži :-)…

Používáte tužidla na vlasy?

Neoplývám zrovna hustou hřívou vlasů, ale to už jste určitě poznali z mých dřívějších řádků. Tužidla na vlasy jsem většinou moc nepoužívala. Vždy mi vadil ten fakt, že dost mastí a zatěžují vlasy. A moje kvalita je fakt děsná, takže jsem jim nechtěla ještě přidávat.

Na druhou stranu se někdy naskytne situace, kdy člověk potřebuje mít trošku objemnější účes. Mít alespoň chvíli pocit, že mám hlavu plnou vlasů :D. Pro takové případy mám doma tužidlo Schwarzkopf Taft Power, který mi tento pocit vykouzlí.

Schwarzkopf Taft Mega Strong 5
Schwarzkopf Taft Mega Strong 5

Co slibuje?

Mega fixaci a zahušťující efekt. Obsahuje keratin, takže by měl zabraňovat vysušování vlasů a měl by je udržovat pořád elastické a poddajné. Dále má účes vydržet 48 hodin a poté se prý dá tužidlo velmi jemně vyčesat z vlasů. Ještě slibuje to, že vlasy absolutně neslepí. Tak uvidíme co jsou jen sliby a co je pravda , hmm? :-)

Schwarzkopf Taft Mega Strong 5
Schwarzkopf Taft Mega Strong 5

Moje zkušenost…

Schwarzkopf Taft Power opravdu přidá na objemu vlasů. Nastříkám si ho na dlaň asi velikost citrónu a vmasíruji ke kořínkům vlasů. Do délek vlasů ho vůbec nedávám. Po vyfoukání mám vlasy opravdu objemnější a vzdušnější. Mám pocit, že jich mám hrozně moc. Pěkně vyfoukaný účes mi vydrží i půl dne, což je u mě opravdu co říct. Za to jsem opravdu moc ráda. To je ale to jediné, co funguje. Vlasy mám večer dost slepené a mastné. Rozčesávání není vůbec tak snadné jak se píše na obalu. Takže se u toho vždycky dost navztekám. Upřímně řečeno to nesnáším :D…

Je potřeba si ještě ten den po použití umýt vlasy. Asi bych ani neusnula s takto slepenými vlasy :-). A kdyby ano, tak bych ráno nechtěla vidět svůj polštář :-D. Občasné použití si myslím, že je v pořádku. Objem opravdu přidá a vydrží nějakou dobu. Takže ten nejhlavnější účel, který má splnit splňuje. Nic jiného, co se píše na obalu už bohužel nesplňuje, alespoň u mých vlasů to vůbec nefunguje.

Takže podtrženo sečteno – objem přidá, ale to je bohužel všechno :-)…

L'Oréal posilující šampon a od Schwarzkopf Taft Mega Strong 5
L’Oréal posilující šampon a od Schwarzkopf Taft Mega Strong 5

Jak jste na tom vy s tužidly? Používáte je často po každém umytí vlasů a nebo jste na tom stejně jako já a stačí vám to občasně jen při nějaké příležitosti? Jaká značka je pro vás ta nej? Budu moc ráda za rady a tipy, co vám vyhovuje. Těším se na vaše komentáře! :-)…

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *