Konečně. Po dlouhé, dlouhé, dlouhé a… ještě delší době jsem se dostala ke zrecenzování oční paletky Naked 2 od Urban Decay, která mi už dlouhou, dlouhou… Zkrátka konečně přichází recenze :-). Pojala bych to jako srovnání se starší sestřičkou Naked.

Hned po rozbalení na vás vykoukne výborný lesk na rty – Urban Decay Lip Junkie, Cool & Plumps.

Urban Decay – lesk na rty – Lip Junkie, Cools & Plumps
Urban Decay – lesk na rty – Lip Junkie, Cools & Plumps

Novější paletka Naked 2 na první pohled dostala robustnější balení. Velikost mají úplně stejnou, rozdíl je hlavně v materiálu a samotném zpracování. Zatímco jednička byla potažená semíškem, dvojka získala plechovou, bytelnou krabičku.

Urban Decay - Naked 2 - paleta očních stínů
Urban Decay – Naked 2 – paleta očních stínů

Pokud paletku otevřeme. Najdeme v ní zrcátko, které zabírá celou plochu horního víka (předchozí paletka měla v horním víku ve středu jen malou výseč).

Urban Decay - Naked 2 - paleta očních stínů
Urban Decay – Naked 2 – paleta očních stínů

Další inovací je štětec. Nejen že je to štětec na nanášení očních stínu – kdo by i čekal něco jiného, že? :-) – ale na druhém konci najdeme navíc i blender štětec, určený na rozmazání očních stínů a docílení tak perfektního přechodu barev. Kvalitativně jsou štětce Urban Decay na opravdu vysoké úrovni.

Celkově vzato, paletka je o poznání temnější. Stejně jako jednička se zaměřuje na kouřové líčení. Najdeme zde v podstatě ty samé barvy jako v jedničce, akorát že o tón tmavší. Jediná barva, která tu nemá náhradu je taková kovová modrostříbrnošedá (gunmetal).

Konzistenci a pigmentaci si Urban Decay stále drží na velmi vysoké úrovni. Skoro bych se nebála říct té nejvyšší, protože jsem zatím nenarazila na podobné paletky, které by byly takové olejové s extrémní pigmentací. Používání těchto stínu je opravdu radost a to i bez nutnosti použití oční báze, která tentokrát není součástí balení (místo ní najdete tento lesk na rty)

Urban Decay - Naked 2 - paleta očních stínů - barvy foxy, half baked, bootycall, chopper
Urban Decay – Naked 2 – paleta očních stínů – barvy foxy, half baked, bootycall, chopper
Urban Decay - Naked 2 - paleta očních stínů - barvy tease, snakebite, suspect, pistol
Urban Decay – Naked 2 – paleta očních stínů – barvy tease, snakebite, suspect, pistol
Urban Decay - Naked 2 - paleta očních stínů - barvy verve, ydk, busted, blackout
Urban Decay – Naked 2 – paleta očních stínů – barvy verve, ydk, busted, blackout

Pokud se rozhodnete použít stíny společně s bází, můžete si být jisté, že se stíny ani nepohnou a zůstanou zafixované celý den.

Sečteno podtrženo. Stíny ode mně dostávají 9/10 (čti 10/10) a to jen kvůli tomu, abych si nechala rezervu v bodování :-). Lepší paletku na vytváření kouřových variací budete shánět opravdu těžko. Oproti jedničce nezaznamenala paletka takové popularity jako její předchůdkyně, ale myslím si, že je to jen tím, že tu taková inovace kupředu není. Zkrátka když už máte jedničku, nabídne přesně to samé, co nabídne ta novější. Pokud však zatím žádnou z nich nemáte a přemýšlíte do které z nich jít, vybírejte jen podle toho, zda vám sedne spíše tmavší tóny Naked 2 nebo naopak o krapet světlejší Naked.

Jedinou výtkou může být vysoká cena, která se pohybuje kolem 1300,- Kč a to, že ji neseženete u nás v běžném obchodě. Ani v tom internetovém. Osobně jsem ji sháněla na Aukru, protože nemám zkušenosti s objednáváním v zahraničí. Neumím si představit, která služba by to nakonec přivezla, jestli se platí nějaké clo nebo dodatečné poplatky (to bych byla ráda, kdybyste se podělily se svojí zkušeností).

Existují ještě napodobeniny (tzv. fake Naked). Prvním signálem může být např. poloviční cena. Zrovna Naked 2 v originálním balení, je v papírové kazetě společně s leskem na rty a celé je to vsunuté do plastového obalu. Fake je stroze v kartonovém obalu a bez lesku. Takže dejte si pozor! :-)

Urban Decay Naked

Pro srovnání se podívejte i na recenzi první paletky Urban Decay Naked.

Oční stíny Urban Decay Naked
Oční stíny Urban Decay Naked

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *