Hned na začátku se musím přiznat, že makeup palety nejsem moc zvyklá používat. A právě proto pro mě byla příjemná výzva nějakou multi paletku vyzkoušet. Do rukou se mi dostala Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive.

Moje první dojmy…

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka

Velmi mě překvapil design celé krabičky. I když je obal plastový na první pohled vypadá luxusně. Doufám, že se brzy nepoškrábe. Zatím se pěkně leskne, tak snad ten lesk vydrží co nejdéle :-). Set obsahuje od očních stínů, lesků na rty, rtěnek, tvářenek až po řasenku i oční linky – no snad úplně vše co je potřeba. Takže jestli máte rády vše pěkně pohromadě, tak tato makeup paleta je pro vás to pravé.

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka - lesky na rty
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – lesky na rty

Po otevření mi do oka padly lesky na rty, ketré jsou v úhledných malých kalíšcích a odstíny jsou perfektní. Celkem jich tu je 5. Vím, že spousta slečen si stěžuje na kalíšky ve kterých jsou balzámy nebo lesky, protože se jim to zdá nehygienické atd…

Mně to nevadí. V kosmetické taštičce nosím štěteček na rtěnku, takže si lesk nebo balzám vždycky nabírám a přijde mi to nejlepší způsob – vyhovuje mi to tak. Pigmentace barev je sytá a shoduje se s barvami v kalíšku.  Výdrž lesku je průměrná, ale pro mě není problém si rty přetřít. Takže lesky mi opravdu vyhovují a určitě je využiji.

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka - oční stíny
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – oční stíny

Jestli hledáte pěkné podzimní odstíny očních stínů pak věřím, že vám tahle paleta padne do noty. Jak u lesků, kde mě mile překvapily odstíny, tak totéž se stalo u stínů. Barvičky jsou opravdu nádherné. Nechybí žádná podzimní barva od hnědé, zelené různé odstíny fialové, modré a nechybí ani okrová (24 barev celkem).

S výdrží a pigmentací už je to ale o něco horší. Stíny jsou dost prašné a bez použití báze moc nedrží a slévají se do vrásek. S bází už to lepší – pigmentace je výraznější a i vydrž je o dost lepší. Vlastně by mě hodně překvapilo, kdyby se nemusela použít báze, protože to je doménou spíš už těch dražších stínů, takže to nemůžu brát vyloženě jako výtku :-).

Rtěnky (4) jsou dost výrazné a hutné. Hezky pastelové. Uměla bych si tu představit i něco jemnějšího, ale pro takové případy tu jsou zřejmě ty lesky, kde si vybere úplně každý až dosytosti :-). Když se líčím, tak mám ráda výrazné oční líčení a rty pak doplňuji leskem, takže rtěnky nejsou úplně moje parketa. Ale slečny, které jsou “rtěnkové“ si přijdou na své.

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka - rtěnky
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – rtěnky
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka - rtěnky
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – rtěnky

Dále přichází na řadu řasenka a oční linky. Mám docela citlivé oči, takže výběr řasenky je u mě docela dlouhá záležitost :-). Řasenka z této palety mi moc nevyhovuje, pálí mě po ní oči. Věřím, že je to tím, že mám opravdu citlivé oči a jen tak něco na nich nesnesu. Ty z vás, které mají to štěstí a na očích snesou jakoukoliv řasenku budou určitě spokojené. A my co holt máme oči citlivější zůstaneme u svých ozkoušených a osvědčených řasenek :-). Linky u mě dopadly úplně stejně jako řasenka, jelikož se to taky týká očí, pro mě to bohužel není. Co chci ale vypíchnout je to, že linky jsou pěkně černé.

Jako poslední přichází na řadu tvářenky (5 barev). Paletka navíc obsahuje i dva odstíny pudru – tmavší a světlejší pro bledulky :-). Tvářenky jsou v příjemných odstínech. Nejvíce se mi vyhovuje ta růžová barvička, kterou mám v zimě moc ráda. Nechybí ani pěkný broskvový odstín, který se hodí spíše do letních dnů, kdy máme pleť pěkně opálenou. Tmavě hnědý odstín, který paleta obsahuje, se dá velmi dobře použít jako bronzer na konturování obličeje.

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – lesky na rty, pudry, řasenka, tužka na oči a linky a pár štětečků
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka – lesky na rty, pudry, řasenka, tužka na oči a linky a pár štětečků

Tvářenky i pudr jsou opět více prašnější. Takže je potřeba si pěkně oklepat štětec než si tvářenku nebo pudr nanesete na obličej. Pigmentace je slušná a opět musím vypíchnout odstíny, které jsou opět moc pěkné. Všechny odstíny se mi opravdu trefily do vkusu. Odstínově je mi tahle paleta šitá na míru.

Celkové shrnutí…

Můj první dojem z palety je dobrý. Je pravda, že něco mi vyhovovalo více a něco méně. Ale to už tak bývá, však to znáte. Nejvíce mi sedly lesky na rty a odstíny očních stínů. Tvářenky jsou taky velmi příjemné a výdrž je dobrá. Akorát, jak už jsem se zmiňovala, moc mi nesedla řasenka a oční linky společně s tužkou. To je, ale spíše můj problém a mých citlivých očí :-)…

Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive - dekorativní kazetka
Makeup Trading Schmink set 53 Teile Exlusive – dekorativní kazetka

Pokud vám doma už nevyhovuje prohledávat kosmetické taštičky a kabelky pro rtěnky, pudry a stále otevírat několik různých palet s očními stíny, bude tohle tou správnou volbou. A vůbec, když vám povím, že tahle kazetka se dá koupit už za 250,- Kč! A to jsem se ani nezmínila o relativně velkém zrcátku, které vyplňuje odklápěcí víko a po boku uložený hřebínek :-)! I přes některé výtky, které jsem k paletce měla můžu s klidným svědomím říct, že vzhledem k ceně jde o perfektní poměr cena/kvalita. Za tuhle cenu se snad nic lepšího sehnat nedá :-)… Umím si představit, že bych si tuhle paletku vzala třeba na dovolenou nebo ke kamarádce, u které bych přespala.

Máte s ní už nějaké zkušenosti? Dáváte přednost jednotlivým produktům a nebo se vám takto všechno při sobě líbí? Napište mi komentář! :-)

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *