Ať je jaro, léto nebo právě teď podzim, vždycky mě na začátku každého období čeká velmi příjemná povinnost. A víte jaká? No přeci vybrat si vhodnou vůni pro nadcházející období. Vybírat  si parfémy patří mezi moje velmi oblíbené činnosti. Ráda zkouším nové kousky a nepohrdnu ani starými klasikami. Parfémy mě prostě baví a asi ani nikdy nepřestanou. Je to taková moje skrytá, bezedná vášeň.

O parfémech se taky moc ráda bavím s kamarádkami a často jsem zvědavá co mi zrovna ony doporučí. Na co narazily, co jim vyhovuje a z čeho jsou třeba naopak zklamané. Tentokrát jsem já ale nedala na doporučení kamarádek, ale moji letošní podzimní vůni mi pomohl vybrat můj přítel.

Beyoncé Heat parfém
Beyoncé Heat parfém

Jeho oblíbenou zpěvačkou je Beyoncé a když zjistil, že jsou od ní k dostání i parfémy, umíte si představit, kam výběr sklouzl :-). Sama jsem byla překvapená kolik má už parfémů na kontě. Po pravdě jsem se o tenhle typ parfémů nikdy moc nezajímala. Zastávala jsem takový názor, že by se zpěvačky měly držet toho, co jim jde nejlépe a to je zpěv namísto navrhování vůní. Znáte to. Která herečka nezkoušela i pěveckou dráhu? Většinou to špatně dopadá, ale pak tu máme i výjimky jako je třeba právě tahle – Od Beyoncé. A je dobře, že takové výjimky jsou.

Přítel mi po krátkém váhání vybral vůni Heat. Celá nedočkává jsem čekala až mi ho přivezou domů. Den „D“ nastal a konečně jsem si mohla otevřít vytoužený balíček. Byla jsem dost zvědavá a zároveň nervózní, jestli mi bude vůně sedět a vyhovovat a už jsem i přemýšlela, jak se příteli „vylžu“, kdyby to nebylo ono :-)…

První věc, která mne na parfému musí oslovit je flakónek. Ten mě po pravdě ohromil. Působí hodně luxusně a zároveň bytelně. Evokuje ve mě sexy ženské křivky. Mám ráda krásné flakóny, protože si jimi zdobím poličku v koupelně – dělá mi radost a jsem na ni pyšná – moc :-).

Beyoncé Heat parfém
Beyoncé Heat parfém

Právě se dostávám k vůni samotné… Úplně poprvé, když jsem ji ucítila, přišla mi dost zvláštní. Stříkla jsem si ji na zápěstí a nechala trošku rozvonět. Ze začátku byla dost silná a těžko jsem ji identifikovála. Jediné co jsem věděla hned je to, že je sladká a bylo cítit nějaké ovoce. Sladké vůně mám ráda, takže mi bylo jasné, že dřív nebo později se určitě skamarádíme.

Ze začátku velmi intenzivní vůně se po delší chvíli rozprostře a utlumí, takže jednotlivé tóny začaly dostávat konkrétní jména. Bezejmenné ovoce zkraje jsem konečně mohla pojmenovat po broskvích. Vůni bych zařadila do květinovo-ovocných. Další dominantou parfému je totiž orchidej. Vůně orchideje je dost provokativní a když si představím zpěvačku Beyoncé, tak je mi úplně jasné, že orchidej v jejím parfému nesměla chybět. Srdcem tohohle parfému jsou pak mandle, pižmo a zimolez. Taky se ptáte co je to zimolez? Taky jsem nevěděla, co si pod tím představit a musela jsem si to vyhledat. Odpověď zní – je to zhruba 6 m vysoká rostlina, která patří do čeledi zimolezovitých. Původně pochází z jižní Evropy a tato rostlina se vyznačuje výraznou vůní a právě proto nachází své místo v tomto parfému. Základ vůně vytváří santalové dřevo, fazole tonka a ambra.

Složení parfému:

  • hlava: orchidej, broskev, magnólie, neroli
  • srdce: zimolez, mandle a pižmo
  • základ: santalové dřevo, fazole tonka, ambra

Všechno dohromady to tvoří opravdu velmi výraznou sladkou vůni. Určitě se hodí spíše do pochmurného podzimního počasí. Takže v tomto se přítel trefil do černého. Dobře odhadl i intenzitu vůně, protože mně sladké a spíše těžší vůně opravdu vyhovují. Je vidět, že už mě má přečtenou :-).

Komu bych parfém doporučila? Myslím, že ideálně ženám ve středním věku právě proto, že je vůně hodně výrazná. Představuji si ji spíše na „vyzrálejších“ ženách. Mladší holky šáhnou asi spíš po něčem trochu lehčím.

Beyoncé Heat parfém
Beyoncé Heat parfém

 

Co bych ještě určitě chtěla vypíchnout bude výdrž parfému. Voní opravdu intenzivně skoro celý den. Jsem zvyklá nosit parfém u sebe v kabelce, abych se v případě potřeby mohla přestříknout, ale u tohohle kousku parfému si myslím, že je to zbytečnost. Výdrž je vážně skvělá.

Velmi rychle jsem si k této vůni vybudovala pouto a za to musím poděkovat svému příteli, který dostal volnou ruku ve výběru a tak jsem se dostala i k něčemu, co bych sama přehlédla :-). Stoprocentně vyzkouším i nějaké ty další vůně od Beyoncé.

V merku mám Beyoncé Midnight Heat. Hodí se taktéž na podzim. Hlavní dominantou je pivoňka a tu já opravdu můžu. Dalším lákadlem je i švestka. Věřím, že to bude další ovocná bomba. Na letní období se tu pak dá najít třeba takový Heat Rush, který obsahuje červený pomeranč a třešně. Vlastně si ani nepamatuji žádný parfém, který by voněl právě po těch třešních. A to už jsem vyzkoušela opravdu pěknou řádku parfémů :-). V letních dnech to bude asi „must have“ kousek :-). Nemyslíte? Jestli máte některá tuhle „třešničku“ už odzkoušenou, budu hrozně ráda za vaše postřehy :-)…

Co musím určitě nakonec zmínit je bezkonkurenční cena. 100 ml mě vyšlo na 425 Kč a to se jedná o parfém. Žádná toaletka! Když se podíváte i na její další vůně, zjistíte, že některé kousky jsou i o něco levnější. Taky můžete narazit na limitované kousky. Za takový klenot je to opravdu výborná cena. Jestli jste na tom podobně a zbožňujete silné a sladké vůně, tak neváhejte a pořiďte si ji! A nebo požádejte přítele, ať vám ho koupí :-)… Přece jenom se už pomalu ale jistě blíží Vánoce… Svátek klidu, pohody, dobré nálady a především – splněných přání :-)! Tak třeba se i vám to přáníčko splní, jen se musí začít brzy :-). Věřím, že s parfémem budete spokojené stejně jako já.

Beyoncé Heat parfém
Beyoncé Heat parfém

 

Napište mi o svých oblíbených vůních. Také parfémy třídíte podle ročních obdobích? Nebo se vám to zdá zbytečné. Mám spoustu kamarádek, které už dlouhé roky používají jen jednu vůni. Jste na tom také tak nebo rády experimentujete? Jsem zastánkyní toho, že když je na výběr tolik skvělých vůní, tak by byla škoda zůstat pouze u jedné. Ale je pravda, že každý to cítíme jinak. Jak se říká – sto lidí, sto chutí. Do jaké kategorie spadáte vy? Napište mi. Budu se těšit na vaše doporučení. Určitě jsou parfémy bez kterých se doma neobejdete, že? :-)

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *