Konečně na mě skočila jarní nálada. Za poslední dny vysvitlo tolikrát sluníčko, že jsem se úplně nakazila skvělou náladou. Což mě samozřejmě hrozně těší, protože nevím proč, ale letošní zima pro mě byla jedna z nejdelších. Asi to bylo i tím, že vůbec nebyl sníh, teda aspoň tady u nás. A bylo spíše sychravo a celý dny byly úplně stejný. Člověk ráno vstal a bylo šedo a šedo zůstalo až do odpoledne, než zapadlo sluníčko (teda jen pomyslně :D)  a další den nanovo. Jsem ráda, že jsme z toho konečně venku a čeká nás krásné jaro.

Tak už jsem se vám svěřila se svoji dobrou náladou a teď hurá ke kosmetice. Někdy po Vánocích jsem si pořídila bázi pod oční stíny Artdeco. Nikdy jsem báze nepoužívala. Nepřišlo mi to nějak zvlášť důležitý. Je pravda, že když máte kvalitnější stíny báze není moc potřeba, alespoň já si to vždycky myslela. Nikdy jsem totiž neměla problém s tím, že by se mi rozmazávaly oční stíny. Musím, ale uznat, že po nějaké době mi ty oční stíny přišly takový umouraný nebo nevím jak to líp vyjádřit. Možná proto jsem začala hledat něco po čem mi stíny vydrží déle upravený.

oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base

Bází pod oční stíny je hromada. Než jsem se tím vším prokousala dalo mi to docela zabrat. Koukala jsem po těch levnějších ale i dražších. Z těch dražších mě nejvíce zaujala báze od Clarins Instant Light Eye Perfecting Base. Stála kolem 500 Kč a to mi přišlo docela dost na to, že jsem ani nevěděla jestli ji budu používat. A z těch levnějších se nejvíce psalo o bázích od Avonu, Elfu nebo Essence a to konkrétně I love stage. Docela jsem se do toho zamotala a nevěděla jsem jakou si mám pořídit. Až můj výběr padl na Artdeco. Přesně na tuhle bázi jsem našla asi nejvíce pozitivních recenzí a cena se pohybuje kolem 200 Kč, což mi přijde tak akorát.

oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base

Neváhala jsem a hned si objednala. Byla jsem upřímně překvapená, když jsem rozbalovala balíček a vypadl na mě takovej mrňavej kalíšek. Věděla jsem, že to bude maličký, ale že až tak :D. Jak je nám ale známo, tak na velikosti nezáleží, ale důležitej je obsah. Báze je tuhá a má takovou nazlátlou barvu. Co mě, ale zaujalo hned byla vůně. Na to,  že je to báze pod oční stíny má docela dost výraznou vůni. Takovou květinkovou. Přijde mi to zbytečný, aby primer voněl, ale co už.

oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base

Konzistence…

Jak už jsem psala je taková docela tuhá. Jakmile na ni chvíli podržíte prst, tak se trošku rozteče, takže se aplikuje docela snadno. Hned napoprvé jsem si bázi nanesla docela moc a vytvořila se mi na očním víčku vrstva. Nechala jsem to chvíli zaschnout a poté nanesla stíny. Nanášely se mi docela ztěžka. Jako by mě drhlo celé víčko. Byla jsem z toho docela zklamaná a nevěděla jsem, co si o tom mám myslet.

Chtěla jsem tomu dát ještě šanci a na podruhé jsem si báze nanesla jen trošičku. Mírně jsem si poklepala celé víčko a lépe ji zapracovala, opět nechala chvíli zaschnout. A efekt se konečně dostavil. Jakmile jsem si nanášela stíny, tak bylo vidět, že mají pěknou pigmentaci a drží, tam kde mají. I po 4 hodinách jsem stíny měla pořád stejně upravený. Vůbec se mi neslily. Znáte to, jak se vám na víčku udělá tenká linka a veškerá barva, kterou jste si nanesly se slije a vypadá to fakt hrozně.

oční báze Artdeco Eyeshadow Base
oční báze Artdeco Eyeshadow Base

Líbí se mi, že báze není na víčku nepříjemná. Nepůsobí nijak silikonově, je spíše takové příjemné jemné konzistence.

Naučila jsem se si ji dávat i beze stínů. Líbí se mi, jak mi hezky sjednotí víčko. A nejsou vidět žádné drobné žilky nebo flíčky. Víčko je pěkně zacelené a působí to pěkně upraveně. Báze obsahuje jemné třpytky. Jsem ráda, že není matná, ale zase, aby se leskla až až to by se mi taky nelíbilo. Třpytí se tak akorát, decentně.

Aplikace…

Jestli máte dlouhé nehty stejně jako já, tak máte trošku smůlu. Kalíšek je tak miniaturní, že se do něj jen ztěžka dostanete. Snažím se tam vždycky dostat jen bříškem prstu, ale ne vždycky se mi to podaří a naberu si bázi i pod nehet :D. Zkoušela jsem to i štětečkem, ale tím mi to moc nešlo. Nenabrala jsem skoro žádnou bázi a i se mi docela špatně roztírala. Takže bych doporučila nanášet spíše prsty.

oční báze Artdeco Eyeshadow Base (ukázka na ruce)
oční báze Artdeco Eyeshadow Base (ukázka na ruce)

Klady oční báze Artdeco Eyeshadow base:

 • příjemná konzistence
 • příjemně se roztírá
 • stíny jsou poté krásně pigmentované a neslévají se do linky
 • cena
 • skvělý efekt
 • nevysušuje oční víčka
 • příjemně se třpytí
 • báze je voděodolná

Co se mi na bázi zase až tak nelíbí?

 • přijde mi zbytečná vůně
 • dostupnost (neseženete ji v obyčejné drogérií)
 • aplikace (kelímek je tak malinký, že se do něj těžko dostává)
oční báze Artdeco Eyeshadow Base (ukázka na ruce)
oční báze Artdeco Eyeshadow Base (ukázka na ruce)

A jak to máte vy s očními bázemi? Používáte je nebo ne? Já když to celé shrnu, tak má tato báze spoustu kladů oproti tomu, co se mi na ni nelíbí. Jsem ráda, že jsem si ji pořídila. Výdrž je totiž opravdu skvělá a stíny jsou pěkně pigmentované. Sice pak budu muset vymyslet, jak ji budu nanášet, až ji trošku uberu, ale zatím to není potřeba :D. Asi si budu muset sehnat nějaký tuhý štěteček, protože jemným jsem to zkoušela a bohužel to nejde. Ale já něco určitě vymyslím.

Za mě vám tuto bázi můžu určitě doporučit. Opravdu vám ulehčí práci s očními stíny a drží, jak přibitá. Jestli používáte jinou oční bázi budu ráda, když mi napíšete do komentářů jakou a jak jste s ní spokojeni. Já jsem si tuhle bázi pořídila na Notino.cz a byl to pro mě opravdu skvělý kup.

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *