Pozorujete na své pleti známky únavy, stresu a cítíte jak je vaše pleť opotřebená? Trpíte suchými místy v obličeji nebo máte pleť naopak mastnou? Máte akné? Trápí vás něco z toho co jsem vypsala? Čtěte dál a já vám poradím jak si pleť ošetřit z domácích surovin a neutrácet peníze za drahé, pleťové masky…

Citlivá pleť

Co potřebujete: banán, joghurt

Pokud máte citlivější pokožku vyzkoušejte pleťovou masku z banánu a jogurtu. Banán rozmíchejte společně s jogurtem a vzniklou kašičku si naneste na obličej. Nechte působit zhruba 10 min, poté opláchněte vlažnou vodou. Vaše pokožka se nádherně zklidní, rozzáří a zarudlá místa, která jste měla se pomalu ale jistě začnou vytrácet. Tuto masku můžete používat 1 krát týdně.

Suchá pleť

Co potřebujete: 2 žloutky a pár kapek olivového oleje, avokádo a jogurt

Jestli vás trápí suchá pleť a toužíte, aby byla vláčnější a pružnější. Udělejte si jednoduchou masku- žloutky smíchejte s olivovým olejem a naneste na obličej. Tam kde máte více sušší místa si naneste větší vrstvu a nechte působit zhruba 10 min, poté se umyjte a nakrémujte pleťovým mlékem a nechte pleť odpočívat aspoň 15 min, vemte si časopis a udělejte si relax. Pleť se vám zatím zklidní a zvláční se.

Na suchou pleť působí skvěle i avokádo rozmačkejte ho společně s jogurtem a naneste ho na obličej. Avokádo obsahuje spoustu přírodního oleje, který vaší pleti dodá vláčnost.

Normální pleť s tendenci vypadat unaveně

Co potřebujete: jogurt nebo tvaroh, okurku

Smíchejte jogurt nebo tvaroh s nastrouhanou okurkou a vytvořte si kašičku kterou si natřete na obličej. Nechte působit 10 min a opláchněte. Okurka má skvělé účinky na naši pleť nádherně ji hydratuje, rozzáří a známky únavy jsou okamžitě pryč. Už jsem o ni psala v článku Okurka nejen na jídlo můžete si ho přečíst a inspirovat se.

Mastná pleť

Co potřebujete: droždí a jogurt nebo tvaroh podle toho co máte

Smíchejte droždí společně s jogurtem a naneste na obličej. Nechte působit 10 min a opláchněte. Droždí skvěle redukuje podkožní maz a má tendenci ho vysušovat.

Problematická pleť

Co potřebujete: jahody, broskev a jogurt, heřmánek

Otevřené a zanícené póry vám zaručeně stáhne maska vytvořena z jahod, broskví a jogurtu. Smíchejte vše dohromady a rozmačkejte na kašičku. Rovnoměrně si ji naneste na obličej a nechte působit 10 min a setřete ji. Budete mít pleť krásně rozzářenou. Jahodová semínka mají tendenci stahovat póry a pokud trpíte na černé tečky tak na ty jsou jahody taky skvělé. Zkuste to…

Na problematickou pleť je úžasný i odvar z heřmánku. Zhruba 15 g heřmánku zalijte horkou vodou a nechte vylouhovat asi 15 min pak si vezměte vatový tampón a potírejte si jím pleť. Má skvělé dezinfekční účinky a pleť vám dokonale vyčistí.

  • Nezapomeňte se po každé masce nakrémovat hydratačním mlékem.
  • Důležité je být před nanesením masky důkladně odlíčená.
  • Každou masku nechte působit v rozmezí od 10 min do 20 min

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *