Nanášení tvářenky není žádná velká věda. Děláme to všechny snad každý den. Napadlo vás ale, že i s tvářenkou se dá pěkně pohrát? Správně zvoleným odstínem a malovaným tvarem dokážete změnit celkový výraz a klidně i ubrat léta. Špatně volenými barvami zase léta přidat. Nemluvě o tom, že výsledný pohled může vypadat dost vyumělkovaně.

K tomuhle článku mě vlastně navedla paletka tvářenek, kterou jsem si vybrala od MAKEUP REVOLUTION LONDONUltra Blush Palette Sugar and Spice. Obsahuje šest barviček v odstínech růžové a jemně švestkové a 2 rozjasňovače. Všechno potřebné pro můj typ pleti hezky pohromadě i se zrcátkem.

Ultra Blush Palette Sugar and Spice - Makeup Revolution
Ultra Blush Palette Sugar and Spice – Makeup Revolution
Ultra Blush Palette Sugar and Spice - Makeup Revolution
Ultra Blush Palette Sugar and Spice – Makeup Revolution

Takže jaký odstín vlastně vybrat a jak si ho nanést? Musíme na to pěkně popořadě. Nejdřív se podíváme, jaké odstíny dané pleti vlastně sluší. Bez toho se neobejdeme.

Ultra Blush Palette Sugar and Spice - Makeup Revolution
Ultra Blush Palette Sugar and Spice – Makeup Revolution
Ultra Blush Palette Sugar and Spice (rozjasňovače)
Ultra Blush Palette Sugar and Spice (rozjasňovače)

Pleť si rozdělíme na základní odstíny. Těch je pět – porcelánová, světlá, světle olivová, tmavě olivová a tmavá. Schválně se podívejte, jaký odstín pleti sedí zrovna vám a jestli používáte správné odstíny tvářenek.

Odstíny pleti

Porcelánová – Je nejsvětlejším typem. Barva pleti je opravdu skoro jednolitě sněhově bílá (pokud nemáte v obličeji mnoho pih, které by ho lehce zbarvily). Pro tenhle typ pleti se hodí jednoznačně jen velmi bledé barvy jako jsou například světle broskvová, meruňková nebo i růžová. V každém případě by barvy neměly být moc syté, protože by na bledých tvářích působily velmi výrazně a nepřirozeně.

Světlá – Ta je v našich končinách nejrozšířenější. Pleť není úplně bledá a dost často bývá i nejednotná. Myslím tak, že tváře bývají načervenalejší než zbytek obličeje. K takovému typu pleti se hodí široká škála růžových tvářenek. Od světlé k tmavší klidně i přes fuchsiovou. Tady se člověk nemusí bát moc experimentovat :-).

Světle olivová – Takovou mám já. Je opakem porcelánové pleti. Dominuje tu především žlutý podtón, který stáčí barevnou paletu k oranžovějším barvičkám. Takže sáhnout můžete jednoznačně po meruňkových a broskvových odstínech – těch výraznějších samozřejmě :-).

Tmavě olivová – Tenhle typ pleti mívají především holky ze středomoří nebo latinské Ameriky. Stejně jako u světle olivové, tak i tady převažuje žlutý podtón pleti a proto se i tady hodí podobné barvičky. Vybírat byste si měly ale mezi těmi tmavšími. Tmavší broskvová, švestková, klidně až hnědě odstíny. Na pleti budou vypadat velmi přirozeně a jednodušeji se vám budou zapracovávat :-).

Tmavá – Na tmavé pleti světlé odstíny rozhodně neobstojí, protože budou nepřirozené. Takže tmavé barvy jsou přesně ty, které byste měly vyhledávat. Tmavě fialová, švestková nebo temná růžová budou na tváři vypadat nejlépe.

Tak, to bysme měly a konečně se jdeme malovat :-). To, jak nanesení tvářenky dokáže změnit celý vzhled, uvidíte už za chvilku. Použiju na to velký štětec. Osobně mám radši štětce větší než menší. Protože dokáží tvářenku lépe rozprostřít a zatřít do ztracena. Malým štětcem uděláte spíše tak proužky a ve finále budou na tváři dva nárazníky :-). Štětec teda určitě nepodceňujte. Neříkám, že to s malým nejde, ale rozhodně se s ním pracuje hůř a o to zručnější musíte být :-). Já jsem nakonec použila ten od Real Techniques, který je přímo na tvářenku (Blush Brush).

štětec na tvářenku Real Techniques - Blush Brush
štětec na tvářenku Real Techniques – Blush Brush
štětec na tvářenku Real Techniques
štětec na tvářenku Real Techniques

TIP – Tvářenky bývají v podobných odstínech, dua nebo tria, aby se daly kombinovat. Tmavší barvičku můžete použít k lehkým konturám.

Tvářenku si můžeme nanést třeba takhle:

Podlouhlý tvar – Zvýrazní především lícní kosti. Tvar obličeje opticky zúží a prodlouží. Tohle se celkem hodí, pokud máte kulatý obličej a chcete to zamaskovat. Tvářenka, jak vidíte na obrázku, se nanáší jen pod lícní kosti, na tvářích a až ke spánku.

Pravidlo č. 1 – Nikdy neroztírat tvářenku nad lícní kosti. Tam přijde rozjasňovač, ne tvářenka! :-)

Tvářenka Makeup Revolution
Tvářenka se rozetírá od líce podél lícní kosti. Nejčastěji používaný způsob rozetření tvářenky.

Pokud chcete, aby líčení vypadalo nejvíce přirozeně, respektive pohled, naneste si tvářenku na celé tváře a jakoby kopírujte písmeno V (takovou jemnou fajfku). Tváře budou vypadat plně a hodně přirozeně.

Pravidlo č. 2 – Tvářenka musí být vždycky – to si pamatujte :-) – vždycky rozetřena do ztracena. Na tváři by neměl být vidět ostrý přechod tvářenky a barvy kůže.

Tvářenka Makeup Revolution
Tvářenka se rozetírá podél lícní kosti do ztracena.

Pokud máte rády barbínovský styl, můžete tvářenku nanášet kruhově. Docílíte takového cudného, nevinného výrazu obličeje. Já tenhle styl moc nemusím, ale je spousta holek, kterým to opravdu sluší a pokud si nejste jisté, není nic jednoduššího než si to vyzkoušet a podělit se se mnou jak se vám to líbí! :-)

Pravidlo č. 3 – Pokud nemám barvu tvářenky takovou jakou potřebuji (málokdy taky sedí barva delší dobu, protože v zimě máme pleť světlejší, protože sluníčko tolik neopaluje a v létě zas máme pleť tmavší, takže je potřeba zásobovat se barvami nebo si vypomoci a potřebnou barvičku si namíchat :-)).

Tvářenka Makeup Revolution
Růž se rozetírá do kruhu a působí tak jako ruměnec.

Jak vidíte, tak i z obyčejného nanášení tvářenky, na kterém vlastně nic není, není tak úplně pravda a správně zvolený odstín ku barvě pleti, dobře rozetřený a zvolený tvar, dělají divy. Takže není radno tvářenky podceňovat a rozhodně je fajn se o to alespoň trošku zajímat :-).

Do komentářů mi napište jaký typ barvy pleti máte a s jakými tvářenkami jste spokojené. Nezapomeňte mi tam napsat barvu tvářenky a značku, abych se mohla taky podívat :-). A který z tvarů nejčastěji malujete. Nebo máte jiný? Svůj vlastní? :-)

V jednom z dalších článků se podíváme na rtěnky nebo třeba na věčný boj, jakou barvu makeupu vybrat? To ještě uvidíme :-).

Tuto paletku jsem zakoupila na Notino.cz.

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *