Musím se přiznat, že ať se považuji za velkou milovnici parfémů a za svůj dosavadní život jsem jich vyzkoušela už desítky – niche parfémy jsou pro mě tak trošku záhadou. Právě proto jsem moc ráda, že jsem měla konečně možnost si nějaký vyzkoušet. Do rukou se mi dostaly 3 vzorky niche parfémů. A než se k nim dostanu konkrétněji, tak vám nejdříve trošku přiblížím, co vlastně jsou niche parfémy zač.

Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] - vzorky niché parfémů
Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] – vzorky niché parfémů
Niche parfémy se vyznačují svoji exkluzivitou. Jejich sehnání není tak úplně jednoduché jako u klasických parfémů. Niché parfémy se vyrábějí v menších firmách a jejich množství je omezené. Jsou určené pro zákazníky, kteří mají rádi originalitu a rádi voní nevšedně.

Dočetla jsem se, že parfémy se dělí podle své exkluzivity a to konkrétně na:

 • na parfémy ryze exkluzivní, kam spadají právě niche parfémy
 • dále parfémy exkluzivní, dobrým příkladem exkluzivních parfémů jsou Chanel, Dior, Prada, Versace a třeba ještě Armani
 • a jako poslední tu najdeme ty méně exkluzivní parfémy mezi které se řadí např. parfémy známých hereček a zpěvaček (Celine Dion, Christina Aguilera, Beyoncé…).

Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] - vzorky niché parfémů
Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] – vzorky niché parfémů
Co ještě určitě stojí za zmínku je cena. Cena niche parfémů se pohybuje o dost výše oproti „obyčejným parfémům „. Abych to trošku rozškatulkovala, tak parfémy dostupné v drogériích, konkrétně méně exkluzivní parfémy stojí okolo té pětistovky, exkluzivní parfémy nás vyjdou zhruba na 1000 Kč a za niche parfémy už zaplatíme klidně i několik tisícovek. Myslím, že tohle je pro spoustu z nás to rozhodující – cena parfému.

A teď konečně abych se dostala ke vzorečkům vůní, které mi spadly do klína :-). Už se nemůžu dočkat, až vám je přiblížím :-).

Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] - vzorky niché parfémů
Dueto Parfums Golden Boy, Lady Cool a Nu_be Helium [2He] – vzorky niché parfémů

Jako prvním začnu Dueto Parfums Lady Cool. O mně už je obecně známo, že miluji vůně s dřevitým základem. A co myslíte, že je základem této vůně? No přece santalové dřevo, zjemněné vanilkou. Další dominantou je kardamom společně s hruškou, která vůni dodává příjemnou sladkost. Po rozvinutí vůně se dere na povrch růže a jasmín, které vůni dodávají příjemné květinové podtóny. Vše dohromady musím říct, že je naprostá bomba. Vůně je dost výrazná a nasládlá. To je přesně pro mě. Mám ráda těžší vůně, takže Lady Cool je přesně podle mého gusta. Seženete ji za 2493 Kč 100 ml.

Složení parfému:

 • Hlava: kardamom, citron, hruška
 • Srdce: jasmín, růže
 • Základ: santalové dřevo, pižmo, fazole tonka, vanilka

Dalším skvostem je Dueto Parfums Golden Boy. Asi vás překvapuje, že tu hodnotím vůni pro muže, ale nenechte se zmást názvem :-). Jedná se o unisex vůni, za kterou jsem taktéž moc ráda, protože je to teprve druhý unisex, který jsem měla zatím tu možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Je opravdu úžasné, jak se vůně rozprostře pokaždé jinak. Zkoušela jsem se s ním navonět já a poté přítel a zkoumala jsem, jak se vůně na nás liší. Musím říct, že když se navoněl přítel, tak jsem cítila, jak vystupuje kadidlo a kůže. Evokovalo mi to přesně to, když vejdu do obchodu s koženým oblečením – naprosto identické. Vůně je opravdu dost výrazná. Přiznám se, že ze začátku jsem si na tento parfém nemohla zvyknout. Když jsem se navoněla já, tak na to, že mám ráda výrazné vůně, tak tohle je i na mě moc. Prostě jsem cítila, že se hodí spíše pro muže. Takže jsem ho s radostí věnovala příteli.

Složení:

 • Hlava: šafrán, lístky fialky
 • Srdce: tymián, levandule, kůže
 • Základ: kadidlo, semiš, vanilka, pižmo

Nakonec jsem si nechala vůni, která je pro mě hodně zvláštní a překvapivá. Jedná se Nu_be Helium [2He]. Opět se jedná o unisex, ale s tím rozdílem, že tento už můj přítel nedostane. Rezervovala jsem si ho totiž já. Musím říct, že tuhle vůni nemůžu vůbec k ničemu přirovnat. Je to nádherná kořenitá vůně s nádechem tabáku – italské značky Fluidounce. Je to směsice opravdu výrazných prvků. Tak jak nemám ráda skořicový čaj :-), tak zrovna tady mi skořice neskutečně voní. Mám pocit, že je v této vůni ta nejvýraznější a taková zakulacená. Po určité době, kdy se vůně rozvoní, cítím tabák a mírné květinové tóny. Vůně se hodí spíše do pochmurných dnů, kde věřím, že mi určitě zvedne náladu. Jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost tento parfém vyzkoušet. Vůně je naprosto dokonalá a mám pocit, že pro mě jak stvořená. Už vím, co si budu přát pod stromeček :-). 100 ml vyjde na 3048 Kč, ale věřte mi, že je to skvělá investice. Stačí se stříknout opravdu jen velmi málo a vůně vás doprovází celý den. Opravdový luxus!

Složení: 

 • Hlava: bergamot a skořice
 • Srdce: tabák, šalvěj, kosatec, růže
 • Základ: benzoin, pačuli. styrač, guajakové dřevo, vetiver

Tuhle vůni jsem si zařadila do svého žebříčku hodně vysoko a jsem moc ráda, že jsem měla možnost ji vyzkoušet.

Už jste se někdy setkali s niche parfémy nebo jste jimi nepolíbené stejně jako jsem byla já? Zajímalo by mě čemu dáváte přednost? Jestli jste ochotné do vůní investovat tisíce a nebo vám to přijde zbytečné. Jestli máte chuť udělat si radost opravdu něčím unikátním, tak neváhejte a pořiďte si nějaký niche parfém. Stane se tak takovým skvostem poličky, takovou dominantou okolním parfémům :-).

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *