Rudé rty mě fascinovaly už jako dítě. Vždycky se mi líbila ta sytost a precizní práce s rtěnkou. Možná proto je rudá barva rtů moje nejoblíbenější. V období jara s myslím, že je pro rudé rty naprostý ráj. Líbí se mi když mám světlejší makeup, méně výrazně nalíčené oči.

Taky toužíte mít krásně nalíčené rty, které aspoň nějako dobu vydrží a nerozpíjí se? Důležité je si při líčení červené rtěnky dávat pozor na svoje zoubky. Věřím, že žádná z nás nechce zažít faux pas v podobě fleku na zubech. Musím se přiznat už se mi to stalo a rozhodně to není nic příjemného :).

1. Nejdůležitější je mít ošetřené rty např. jemným peelingem, aby jste odstranili suchou kůžičku, která by bránila v nanesení rtěnky. Po peelingu je dobré použít balzám na rty a jemně ho vmasírovat.

Na začátku celého procesu...
Na začátku celého procesu…

2. Konturovací tužka je velmi důležitá zabraňuje totiž rozpíjení rtěnky. Linie kontury musí být skoro dokonalá :) u červené rtěnky je to moc důležité vynikne každá chybička. Nejlepší je začít véčkem a pokračovat po linií rtů.

Konturování rtů tužkou od Essence
Konturování rtů tužkou od Essence

3. Vykreslit rty konturkou. Lépe pak přilne rtěnka a tolik se nevpíjí.

4. Nanesení rtěnky. Za poslední dobu mi vyhovuje štěteček na rty. Nikdy jsem ho nepoužívala, ale zjistila jsem, že se s ním dostanu mnohem lépe do zákoutí rtů. Je dobré rty obtisknout do ubrousku a nanést druhou vrstvu-déle pak vydrží.

Použila jsem rtěnku Dermacol
Použila jsem rtěnku Dermacol
Takhle to vypadá bez lesku
Takhle to vypadá bez lesku

5. Nanesení lesku nebo pudru. Při denním nošení červené rtěnky je dobré místo lesku nanést pudr. Stačí si ho dát trošku na prst a poďupkat jím celé rty. Rtěnka se krásně zmatní a nepůsobí tolik vyzívavě. Naopak na večerní líčení je skoro nutné :) použít lesk. Nejlépe jen na střed rtů působí pak, že jsou větší a šťavnatější.

A konečně finální pohled společně s leskem na rtech
A konečně finální pohled společně s leskem na rtech

Jaký používáte odstín rtěnky? Jaký je váš nejoblíbenější? Vyhovují vám spíše tělové odstíny nebo výrazné? Máte nějaký trik na to, aby vám rtěnka vydržela co nejdéle?

Použila jsem rtěnku značky Dermacol Longlasting odstín č. 07 a konturovací tužku Essence č. 10.

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *