Tuhle ústní vodu jsem si koupila na doporučení zubařky. Bylo to někdy zhruba před rokem a od té doby jsem si na ni hodně přivykla. Stejně tak, jakoby mě nenapadlo si nevyčistit zuby, neumím si představit nepoužít i ústní vodu.

Listerine - cool mint - ústní voda
Listerine – cool mint – ústní voda

Ústní voda nejen že ničí zbylé bakterie, které zůstanou po čištění, ale navíc i stahuje dásně a chrání tak proti paradentóze, kterou bohužel dostal můj táta a není na škodu myslet trochu dopředu a snažit se tomu, v mém případě, preventivně předcházet :-).

Od té doby, co jsem ji začala používat, mám pocit, že nejsou zuby tolik náchylné na kazivost. Navíc voní a chutná sladce mentolově. Nádherně osvěží dech a někdy mám pocit, že mi i vypálí chloupky v nose jak v ústech štípe – to je ale tím, že opravdu dezinfikuje :-).

Klady a zápory:

+ prevence proti kazům, čistí i mezizubní prostor, svěží dech, dostupnost, pocit naprosté čistoty v ústech

– ze začátku používání pálí, obsahuje alkohol, cena

Jiné značky jak Listerine jsem zatím moc nezkoušela. Kupuji jí litr za zhruba 100,- Kč a vyhovuje mi, tak nemám důvod zkoušet něco jiného :-). Jak jste na tom vy? Používáte taky Listerinku nebo jinou ústní vodu? A když byste ji srovnali s Listerine, přijdou vám mezi nimi velké rozdíly?

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *