Dneska bych vám chtěla představit vcelku zajímavou a myslím, že ne moc známou značku, zaměřující se pouze na nehty – Moyra. Znáte ji?

Laky na nehty Moyra
Laky na nehty Moyra

Jedná se o původem maďarskou firmu, založenou na přelomu milénia, roku 2000, jejíž produkty si postupně oblíbili především profesionálové v oboru a to díky vysoké kvalitě, široké paletě barev sytých odstínů a v neposlední řadě i také díky příznivé ceně. Během dekády se dokázala Moyra etablovat na trhu a někdy v roce 2007 expandovala napříč Evropou a rozšířila sortiment nejen o nové laky, ale i o veškeré nehtové doplňky, které si jen dokážete představit.

Moyra působí především v Evropě (na východní ani západní polokouli ji nenajdete) a dle dostupných materiálů splňuje vysoké požadavky na kvalitu podle evropských norem. Bohužel se mi nedaří o firmě sehnat více informací a tak budeme věřit, že to, co prezentují, je pravda pravdoucí :-).

Laky na nehty Moyra
Laky na nehty Moyra

O značku Moyra jsem zavadila tak trošku náhodou a to skrze oblíbenou holandskou blogerku, která ji dlouhodobě používá. Původně jsem si hledala tekutý latex na nehty, abych mohla snadněji experimentovat a nebyla celá zapatlaná, ale to už je jiný příběh :-), důležité je to, že během pátrání na mě vyskočil výprodej laků Moyra. Ani by mě nenapadlo, že jsou k sehnání právě u nás. Já jsem je konkrétně sehnala na Notino.cz.

Moyra laky stojí kolem 125,- Kč jeden, což se může zdát docela dost, ale je to velké 12ml balení. Takový L’Oréal, Dermacol nebo Essence bude stát možná polovinu, ale taky v polovičním balením kolem 8 ml. Moyra tak vyjde minimálně na podobné peníze ne-li levněji. A vůbec pokud vychytáte lepší cenu :-).

Laky na nehty Moyra
Laky na nehty Moyra

Cena každopádně není to jediné, co mě zaujalo. Byla to především nádherná paleta barev, ze které jsem si mohla vybírat. Krásné, pastelové barvy – červené, modré, žluté i hráškově zelené se smetanovými nádechy. Matné nebo lesklé. S gelovým lookem, třpytkami, pískovým efektem. To všechno v široké paletě barev. Tam, kde by Moyra mohla, tak ani zdaleka nekončí.

Pokud s nehty rády experimentujete, můžete si pořídit práškové třpytky, kamínky, nehtovou kúru, laky krycí, zpevňující, taky štětečky na malování nebo i různé šablonky na francouzskou manikúru, razítka, razítkovací destičky a dokonce i gellaky společně s UV troubou. Pokud si potrpíte na značce a chcete mít ucelenou sadu nehtové kosmetiky od jedné značky, možná by pro vás mohla být Moyra tou správnou volbou.

Laky na nehty značky Moyra, barvy zleva doprava No.904 Virgine (červená), No. 912 Jaqueline (fialková), No. 901 Sophie (růžová), No. 944 Chantal (bílá) a No. 943 Nina (černá)
Laky na nehty značky Moyra, barvy zleva doprava No.904 Virgine (červená), No. 912 Jaqueline (fialková), No. 901 Sophie (růžová), No. 944 Chantal (bílá) a No. 943 Nina (černá)

Osobně jsem sáhla do řady na laky na nehty s gelovým lookem (Gel Look) a vůbec nelituji. Vzala jsem si červený lak (No. 904 Virgine), růžový (No. 901 Sophie), fialkový (No. 912 Jaqueline), černý (No. 943 Nina) a bílý (No. 944 Chantal). Bílý a černý lak jsou základ, s nimi se dá oživovat jakákoliv barvička. Ty zbylé mi přišly pěkné na letní období. K tomu jsem přihodila navíc i razítko (stamper) a razítkovací destičku s geometrickými tvary (Geometry 08). Takže v dalších článcích víte, co můžete očekávat :-).

Destička pro razítka a razítko na nehty od Moyra
Destička pro razítka a razítko na nehty od Moyra

V obou případech jsem byla opravdu překvapená kvalitou zpracování. V rychlosti se jen zmíním k razítkovací destičce – nejedná se o žádnou levnou, plastovou destičku made in China, která by se měla časem ošoupat nebo rozpadnout. Je to kus poměrně silného a bytelného plechu, který už na první pohled budí důvěru. Škoda jen, že není oboustranný, vešlo by se tam více vzorů. Už tak jich ale obsahuje dvacet a to je vlastně víc než dost. Než je všechny vyzkouším, tak si spíš dřív seženu nějakou další destičku – květinové vzory vypadají taky náramně :-). Destiček se vzory je opět hromada, několik variací na geometrické vzory, to platí i u květinových, zvířecích, vintage,… no, však se podívejte :-).

Laky jsou vážně bomba. Na ruce vypadají snad ještě lépe. Byla jsem překvapená, jak lehce se s lakem manipuluje. Je takový plnější, hutnější než klasické laky. Těžko se to popisuje, ale pracuje se s ním mnohem lépe. Už první vrstva má 100% krytí. Lak nikde neprůsvitá, ani na okrajích, rovnoměrně se „zapustí“ a netvoří takové ty rýhy jak to dělají klasické drogérkové laky.

Už první vrstva vypadala vážně fantasticky a od gelových laků k nerozeznání. Takhle nadšená z laků jsem ještě nebyla. Slibovala jsem si od nich poměrně hodně, ale tohle by mě vážně nenapadlo.

Ve složení se moc nevyznám, nejsem chemik, ačkoliv bych mohla být :-) a tak nevím, jakým kouzlem to je, ale lak drží i 14 dní! Nepraská, neláme se, barva se neodlupuje! Ani při každodenním mytí nádobí! A jestli to někoho z vás náhodou zajímá, tak rovnou připíšu i složení.

Složení Moyra laků na nehty (řada Gel Look): Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellusose, Acetyl Tributyl Citrate, Adipic Acid, Isopropyl Alcohol, Stearalkonium Bentonite, Acrylates Copolymer Styrene, n-Butyl Alcohol, Silica, Benzophenone-1, Diacetone alcohol a pak tu jsou nějaká čísla, která se lak od laku mění (asi půjde o barevnou složku, např. +/-CI77891, CI15850 a podobně).

Laky na nehty Moyra
Laky na nehty Moyra

S laky na nehty nemám možná takovou bohatou zkušenost, ale zatím se mi do ruky takhle vážně pěkný laky ještě nedostaly. Nevím jak vy, ale já si od laků na nehty nikdy moc neslibovala. Když si koupím jakýkoliv Dermacol, Essence nebo třeba i ten L’Oréal – všechny budou svým způsobem dobré, vydrží pár dní a to je taky to, co jsem od laků vždy očekávala. Když jsem si nechtěla každých pár dní přelakovávat nehty, udělala jsem si gelové. Nikdy by mě ale nenapadlo, že opravdu obyčejný lak může vydržet i 14 dní a neloupat se. Moyra mě z toho omylu vyvedla a jsem za to velice ráda.

Tady se není nad čím rozmýšlet :-), jestli si chcete pořídit nějaký lak, rozhodně zkuste značku Moyara a pak mi napište do komentářů. Lákavě vypadá i řada Bubble Gum. Věřím, že se budou líbit.

Mějte se hezky a v příštích článcích se mi snad podaří udělat nějaký pěkný článek ohledně toho razítka a tiskání vzorů na nehty. Tak zatím, ahoy!

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *