Vykonturovování obličeje je pořád docela tabu, pro hodně z nás. Co myslíte? Je to zvláštní, ale jak tak koukám na určitá líčení, ať už fotolíčení nebo videa – konturování obličeje je docela dost opomenutá věc a přitom, tak moc důležitá. S obličejem to dělá divy. Dá se tím zakrýt ledacos, třeba vysoké čelo, velký nos a dá se tak skvěle potlačit i dvojitá brada. Chce to jen trošku zručnosti a dostat to do ruky. Je to všechno o tréninku. Asi nic nejde hned. Je to asi tak jak s linkama, člověk si je musí líčit pořád a pořád dokola a ono se to jednou povede a kupodivu pak už se to tak nějak vede furt. S konturováním je to přesně stejně.

Když si představím dokonale vykonturovaný obličej, vždycky si vzpomenu na Kim Kardashian. Vlastně i díky ní jsem se o konturování začala zajímat o něco více a začala jsem trénovat :).

Myslím, že nejdůležitější věc je znát dobře svůj obličej. Myslím tím rysy. Důležité je taky to, aby si člověk sám uvědomil jaké nedostatky má v obličeji. Na tom opravdu hodně záleží, protože nedostatky se budete snažit potlačit. Já mám kulatý obličej, takže se snažím si ho malinko opticky zúžit.

Zásadní pravidlo je, že kam nanesete tmavý odstín to ustupuje dozadu a naopak, kde použijete rozjasňovač a světlý korektor to bude z vašeho obličeje krásně vystupovat ven.

Začnu pěkně krok za krokem…

 1. Nejdřív si důkladně nakrémuji obličej nějakým hydratačním krém, abych měla pleť pěkně připravenou a pod oči použiji oční krém, abych moc nezatěžovala pokožku větší vrstvou korektoru a makeupu. A zapomenout nesmím ani na rty přetřu si je balzámem, aby nebyly popraskané.
 2. Poté co se mi krém vsákne si vezmu bázi a rozetřu si ji po celém obličeji. Obličej si tím sjednotím a případné vrásky nebo dolíčky po akné se tím pěkně vyplní.
 3. Na celý obličej si nanesu jednotný odstín makeupu spíše světlejší, aby se mi pak na něj následně dobře konturovalo. Koukala sem, že někdo to dělá i naopak, že nanese nejdříve korektory a potom až makeup. Jde vidět, že každý máme své zaběhlé zvyky. Takže každý, ať si to dělá tak, jak mu to vyhovuje nebo jak je zvyklý.
 4. Pak vezmu štětec a na kontury, které chci aby byly tmavší nanesu tmavý odstín korektoru. A naopak místa, která chci aby vystupovala do popředí přetřu světlým korektorem. Jsem zvyklá všechno si míchat na hřbetu ruky. Mám v tom svůj systém a pěkně přehled.
 5. Pak už stačí jen si vzít čistý štětec a tmavé odstíny společně se světlými zapracovat do pleti, tak aby nevznikaly viditelné přechody. Je důležité si s tím dobře vyhrát a dát tomu čas.
 6. Po zapracování si vezmu pudr a jemným vklepáním nanesu pudr po celém obličeji. Vždycky si dávám záležet na bradě, protože ta se mi mastí z celého obličeje nejvíce.
 7. Jelikož mám ráda vše výrazné, vezmu si ještě bronzer a místa kam sem nanášela tmavý odstín ještě lehce přejedu bronzerem. Je to už na každém jestli tohle udělá nebo ne. Mě to vyhovuje, protože mám radši výrazný makeup.
 8. Pak přichází na řadu tvářenku a rozjasňovač. Tvářenku si nanáším zkoseným štětcem velmi jemně jen na tzv. jablíčka a poté zapracuju pudrovým štětcem. Rozjasňovač si nanáším na konturu nosu, na střed čela, nad horní ret a mírně na tvářích nad bronzer. Často se setkávám s tím, že hodně holek rozjasňovač vůbec nepoužívá. Já sem na něj zvyklá a neumím si to bez něj představit. Myslím ale, že je to na fantazií každé z nás, jestli ho použije nebo ne.

A teď k samotné paletce korektorů, kterou jsem použila…

Pořídila jsem si paletku korektoru COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON. Vybrala jsem si variantu light, jelikož sem spíše světlejší typ. Paleta obsahuje 8 odstínů.

COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON
COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON

Na první pohled vypadá balení dobře. Je takové bytelnější a jako bonus obsahuje zrcátko, což je paráda. Konzistence je příjemně krémová. Není nějak hutná, takže jde korektory krásně nanášet štětcem. Jsem zvyklá si i makeup i koretor nanášet štětcem nebo houbičkou. Když si udělám makeup prsty mám pocit, že je pak takovej zapatlanější :). Korektor se lehce roztírá  a vstřebává do pleti. Líbí se mi, že nezalézá do vrásek.

Výdrž je průměrná. Korektory vydrží zhruba 5 – 6 hodin, ale je nutné si pod ně dát bázi. Bez báze se mi s nimi i hůř pracovalo.

COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON - ukázka na ruce
COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON – ukázka na ruce
COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON
COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON

Paleta obsahuje všechny odstíny, které potřebuji. Vyhovuje mi, že má jak podtóny žluté tak i růžové. A odstíny se dají skvěle míchat dohromady. Takže si myslím, že si z těchto barviček musí vybrat opravdu každý.

Jediné co mi vadí, je to, že paleta je hned hrozně zapatlaná. Ale to je jen takový malý detail, který vlastně nemá s korektory nic společného :D.

Co si o paletě korektoru COVER & CONCEAL Revolution makeup London myslím?

 • obsahuje velmi přirozené odstíny
 • výdrž je průměrná
 • střední krytí
 • nezalézá do vrásek
 • více odstínů pohromadě
 • dostupnost
 • nízká cena
 • odstíny jde krásně míchat
 • krémová konzistence

Když to celé shrnu paleta mi vyhovuje. Na to, že jsem ji kupovala naslepo mi můj kup vyšel skvěle. Líbí se mi, že mám korektory hezky pohromadě.

COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON
COVER & CONCEAL od Makeup Revolution LONDON

Paletka mě vyšla na 299 Kč za 10 g. Cena je pro mě naprosto v pohodě. A přemýšlím, že si na léto pořídím i tu druhou variantu medium.

Máte zkušenosti s paletami korektorů a nebo dáváte přednost spíše jednotlivým korektorům např. v tubě? Nebo patříte mezi ty, kteří korektory vůbec nepoužívají?

Napište mi do komentářů co si o této paletě myslíte. Jestli máte taky v plánu si ji pořídit nebo ne. Budu se moc těšit :)…

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *