Hledáte, stejně jako já, nějaký vhodný parfém na léto? Hledám takový, který mě bude doprovázet v letních, parných dnech a zároveň bude splňovat ještě moje následující požadavky. Vím, nebude to asi nic jednoduchého, ale pojďme se podívat :-), třeba se něco vyloupne…

Takže kritéria, která musí parfém splňovat, jsou následující:

  1. Musí být svěží a připomínat zahradu plnou květin. Takovou tu jasnou květinkovou vůni, která je na léto jako stvořená.
  2. Měl by to být parfém, který jsem ještě neměla a neznám ho. Chci se nechat překvapit novou vůní :-).
  3. Hlavně aby dlouho vydržel. To je velmi důležité. U většiny parfémů preferuji dlouhou výdrž, protože se při odchodu navoním a chci, aby na mě parfém vydržel zkrátka celý den. Minimálně co nejdéle :-).
  4. A posledním kritériem bude cena, kterou si stanovím na dejme tomu do 1000 Kč. To si myslím je na parfém tak akorát.

Tak a teď schválně, jestli na něco narazím a jestli to bude přesně to, co jsem chtěla. Vyrazila jsem k první parfumérii, kterou mám při cestě kolem bytu. Očichala jsem tam toho opravdu hodně, ale buď jsem většinu znala a nebo nebyly přímo květinové. Do 1 000 Kč se dá docela hezky vlézt. No nic. Tady jsem si tedy zatím nic nevybrala a tak mě žabky nesly dál přes chodník do další parfumérky, kde už byl výběr lepší.

Našla jsem tu třeba nádherné vůně od Salvatore Ferragamo, které se staly černými koňmi, ale zatím jsem nechtěla nic uspěchat a říkala si, že nejdřív očmuchám co půjde a když mě neosloví nic víc, tak si vezmu tuhle. Dál tu byly třeba Bvlgari Omnia Crystalline, Calvin Klein Euphoria, Elizabeth Arden 5th Avenue a několik dalších, které jsem neznala a už si asi ani nevzpomenu :-). V každém případě voněly neskutečně dobře a tak jsem to neměla moc jednoduché :-)…

Nakonec v úzkém výběru skončily Salvatore Ferragamo a Burberry Woman for Weekend, pro který jsem se i nakonec rozhodla a myslím, že chyba to rozhodně nebyla :-).

Nevím jak vy, ale já si do parfumérky chodím parfémy akorát očichat a nakonec si je objednávám z tepla domova. Trošku se stydím, když mi paní prodavačka pomáhá s výběrem a nakonec objednávám na internetu, ale když ony ty parfémy kolikrát stojí i polovinu toho, co v obchodě a to i s poštovným dohromady – to rozhodně není málo :-)…

Stejný osud tedy potkal i Burberry Woman for Weekend. Padl do košíčku, virtuálního, a už si to vezl na korbě dopravního rozvozce až za mnou. V poslední době objednávám parfémy už jen na Notino.cz. Mám s nimi jen dobrou zkušenost, mají obrovský sortiment a navíc i jedny z nejnižších cen. A teď nově pokud zaplatíte přes PayPal předem, tak máte rovnou i poštovné zadarmo. Nevím, jestli to takhle bude pořád nebo to mají časově omezené, každopádně je to super a nevím o jiném obchodě s parfémy, kde by bylo poštovné zadarmo (tedy pokud nenakupujete za horentní sumy :-)). Jestli o nějakých víte, budu ráda za doporučení. (pozn. akce nakonec platila jen do 25. 5. 2014)

Vítězem je Woman for Weekend od Burberry!

Parfém Burberry Woman for Weekend - květinová vůně od Burberry
Parfém Burberry Woman for Weekend – květinová vůně od Burberry

Parfémek mám už doma a hned vám povím proč jsem si ho vlastně i vybrala. Jde o to, že s touhle značkou, Burberry, nemám prozatím žádnou zkušenost a tak jsem se tak trochu i chtěla nechat překvapit, jak moc dobrý parfém to bude (nebo nebude). Docela se divím, že mě celá ta značka minula, protože jak tak koukám, na trhu se pohybuje už nějakých 15 let.

Na první přičichnutí vyvolává silný zážitek. Jedinečnou květinovou explozi nejjemnějších tónů květin – takže i druhý bod z mého seznamu je splněn :-). S dalším bodem – výdrží – taky není pozadu. Za tu cenu to byl rozhodně výborný kup, protože vydrží tak tu půlku dne a stál ani ne 800,- Kč.

Za zmínku určitě stojí i to, že jde o parfémovou vodu (EDP – Eau de Parfum), není to tedy toaletka a když se podíváme na štítek, obsahuje celých 20% vonné esence! Běžně označené EDP parfémy obsahují jen kolem 12 – 15%, takže se tímto podílem zařazuje přímo mezi skutečné pravé parfémy, které mají od 20 – 40% vonné složky.

Parfém Burberry Woman for Weekend - květinová vůně od Burberry
Parfém Burberry Woman for Weekend – květinová vůně od Burberry

Jak už jsem psala, Burberry Woman for Weekend, má květinovou vůni, která se skládá z vůně květů hyacintu, kosatce a divoký růží. Nejsilnější a zároveň dominantní vůní mi je jednoznačně hyacint. Je opravdu velmi výrazný a dodává parfému hravost a podmanivost. Kosatec společně s divokou růží dokreslují parfém lehkostí a výjimečností. Základem parfému je cedrové dřevo s pižmem, díky kterým je vůně pěkně zaoblená. Zapomenout nesmím ani na mandarinku, která se postará o příjemnou svěžest a říz. Musím říct, že tohle všechno dohromady je naprosto dokonalý koktejl pro moje smysly. Pro letní teplé dny je tato lehká květinková vůně jako stvořená. Nepůsobí nikterak vtíravě, ale přitom se umí přihlásit o slovo. Krásně se na pokožce rozprostře a neuvěřitelně dlouho vydrží. Když se s ní navoním, tak mám pocit, že mi přidává na klidu a cítím se výjimečně po celý den.

Složení Burberry Woman for Weekend:

  • Hlava (vysoké tóny) – mandarinka, brambořík
  • Srdce (střední tóny) – hyacint, divoká růže a kosatec
  • Základ (nízké tóny) – cedrové dřevo s pižmem

Takže premiéra se značkou Burberry se rozhodně vyplatila a myslím, že to nebude ani první, ani (pozn. to přeci nedává smysl :-D) poslední parfém, který si od této značky koupím. Opravdu mě to mile překvapilo. Na Weekend for Woman se mi líbí, že to není nijak moc známá vůně, takže se vám jen tak nestane, že byste byla venku a nějaká žena voněla stejně jako vy. To se mi líbí :-).

Nemusím moc ty propagované novinky, které hlásají, že jedině s oním parfémem budete ta jedinečná a výjmečná a pak zjistíte, že 4 z 5 ji mají taky a cestou městem ji cítíte na každém rohu :-)… Ne ne, tohle se vám s Burberry rozhodně nestane.

Parfém Burberry Woman for Weekend - květinová vůně od Burberry
Parfém Burberry Woman for Weekend – květinová vůně od Burberry

Kamarádky se do téhle vůně zamilovaly hned a nejlepší na tom všem je, že nikdo z nich ji nepoznal a musely se mě vyptávat :-). Je to rozhodně lepší, než když slyšíte: „Ty voníš Calvinem Kleinem, Euphoriou? No jo, ta voní moc pěkně! Tu mám doma taky…“

Letmo jsem se koukala i na další parfémy od Burberry. Třeba The Beat. Podle složení by měl být trošku podobný tomu, co jsem si vybrala – k Woman for Weekend – ale nevím. Zatím jsem neměla kde si ho očichnout :-). Koukala jsem na internetu, kde píšou, že obsahuje i kardamon a pepř. Kardamon patří mezi nejdražší koření. Strašně ráda ho mám v čaji. Aroma je jedinečné… Používá se k přípravě obyčejného bílého indického čaje (původní název směsi je Yogi masala, také Dátá masala), který v indii pijí prý na každém rohu (asi jako kafe u nás) – rozhodně doporučuju! Z toho všeho je zřejmé, že se bude jednat o trošku orientální kousek, ale nechme se překvapit. Třeba se to dozvíte v dalším článku! :-)

Parfém Burberry Woman for Weekend - květinová vůně od Burberry
Parfém Burberry Woman for Weekend – květinová vůně od Burberry

Napište mi komentář, jestli znáte Woman for Weekend a co na ni říkáte. Znáte značku Burberry? Poraďte mi parfém, který vám od ní voní nejvíce!

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *