Oční krémy – to je věčné téma. Sama jsem přemýšlela, proč je nutné používat oční krémy a jestli je nelze nahradit krémem, který používáme normálně na celý obličej. Prý to nejde, protože máme pokožku u očí tak velmi jemnou, že je na ni potřeba použít speciální krém určený na oční okolí.

Někde jsem četla, že je i důležité si oční okolí masírovat. Prý je potom pokožka pružnější a jemnější a tolik se netvoří vrásky společně s kruhy pod očima.

Co způsobuje kruhy pod očima?

  • nedostatek spánku
  • špatný pitný režim
  • stres

Takže jestli spíte málo, málo pijete nebo se neustále stresujete, tak vám bohužel ani ten nejdražší krém nepomůže. Přemýšlela jsem nad tím, jak všechno souvisí se vším. Než si tedy koupíme oční krém, měli bychom se nejdříve vypořádat s jádrem problému.

Už i babičky říkávaly…

Moje babička používala celý život heřmánek. Má dobré účinky. Ozdravuje a napíná pleť. Je dobrý i na zánětlivá onemocnění a nebo když jde na vás rýma tak je dobré ho inhalovat. Je skvělý téměř na všechno.

Uvařila si odvar s heřmánku (stačí i čaj ze sáčku), namočila do něj ručník nebo vatový tampón a přikládala si jej na oči. Nechala to působit jen pár minutek.

A jak jsem psala, že vše souvisí se vším, když to vezmu od začátku, tak heřmánkového čaje si můžete uvařit více a jen malé množství odlít na oči, zbytek vypít. Dodržíte tak pitný režim, který je příčinou kruhů pod očima.

Další věcí je to, že když si přiložíte ručník na oči, tak si tím uděláte i takový malý relax. Člověk se po celém dnu uvolní a opadne i troška stresu, což je další věc, která způsobuje kruhy.

Pak je důležité dodržovat ještě spánek. Nemusíte spát 12 hod denně, aby jste neměli kruhy pod očima. To určitě ne :-). Důležité je chodit spát tak nějak pravidelně. Když jste v týdnu zvyklé usínat kolem 22. hod., tak se moc nevychylovat a dodržovat stejný čas. 7 až 8 hod. kvalitního spánku a uvidíte, že kruhy pomalu, ale jistě zmizí a nebudete potřebovat ani žádný drahý oční krém.

Příště se zaměřím na oční krémy – co by měly obsahovat a jak správně si je nanášet. Čemu dáváte přednost? Přírodní alternativě nebo očním krémům?

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *