Pravdou je, že v dnešní době se holí snad každá žena a už i mladé dívky s tím začínají velmi brzo. Tady je pár rad jak vyzrát nad pupínky a hlavně se nepořezat.

Je spousta druhů depilace. Ať už voskem nebo depilačními krémy a u mě je ale stále na prvním místě žiletka. Je to jednoduché a efektní. Existují žiletky tzv. jednorázovky. Jsou poměrně levné. Prodávají se po více kusech a stojí okolo 50,- Kč. Kvalita ale bohužel odpovídá ceně. Pokud s holením začínáte, investujte raději do mnohem kvalitnějších žiletek s výměnnými hlavicemi. Ty stojí zhruba od 150,- Kč do 450,- Kč. Výhodou je, že jsou vícebřité a déle vydrží. Např. žiletky Gillette Venus jsou tvořeny třemi až pěti břity. Dokonale vás tedy oholí a díky zakulacené hlavici se dostanete i na ta nejméně dostupná místa. Za tento komfort zaplatíte okolo 209,- Kč – což si myslím, že je velmi výhodné viz. fotky.

Postup holení

  • Nejprve se napařte ve vaně, klidně i půl hodinky, udělejte si příjemný relax a chloupky vám mezitím krásně změknou.
  • Poté si vezměte žiletku a můžete začít. Pro hladké oholení doporučuji holící pěnu namísto sprchového gelu, po sprcháči zůstávají suché šupinky – mýdlo totiž hrozně vysušuje.
  • Naneste si rovnoměrně vrstvu pěny a rovnými tahy se holte vždy po směru růstu chloupků, když se budete holit v opačném směru může se vám stát, že vám chloupky zarostou a to je dost nepříjemné. Je potřeba mít ostrou žiletku, aby jste nemusely místo vícekrát přejíždět – mohly byste si tak podráždit pokožku.
  • Když je dílo dokončeno, vysprchujte se vlažnou vodou a potom se natřete hydratačním krémem, pokožka se zklidní a zvláční :-).

Pokud vám po holení na intimních partiích vyskáčou nepříjemné pupínky, použijte dětský pudr, je na to opravdu nejlepší. Stačí troška a pupínky jsou pryč :-) a jestli máte tu možnost, zůstaňte po holení aspoň hodinku nahá, je to příjemné než se pokožka úplně zklidní, když to nejde, zvolte raději bavlněné kalhotky než krajková tanga – vím o čem mluvím :-).

Holící strojek (5 břitý) - Gillette Venus s výměnnou hlavicí
Holící strojek (5 břitý) – Gillette Venus s výměnnou hlavicí
Holící strojek (5 břitý) - Gillette Venus s výměnnou hlavicí - detail
Holící strojek (5 břitý) – Gillette Venus s výměnnou hlavicí – detail

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *