Bourjois Paris je francouzskou značkou, která je čím dál tím více oblíbenější. Měla jsem možnost od Bourjois Paris vyzkoušet pleťovou kosmetiku a nějaké laky na nehty, ale dekorativka mě zatím minula. Proto jsem ráda, že se u mně v mém kosmetickém kufříku konečně usídlil lesk na rty této značky.

Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss

Konkrétně se jedná o lesk na rty Effet 3D Gloss. Vybrala jsem si krásný odstín Rouge cinématic. Je to moc příjemný odstín sytě červené bez třpytek. Barvička je opravdu moc krásná a velmi výrazná.

Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss

Pigmentace a vůně lesku…

Pigmentace lesku je až neuvěřitelná. Jde krásně vrstvit, ale už při jedné vrstvě lesku budete překvapené tím, jak skvěle kryje. Má vysoký lesk. Po nanesení vypadají rty plnější a jsou takové smyslné. Voní příjemně po ovoci. Nejdřív jsem nevěděla jak přesněji to specifikovat, ale po delším používání mi vůně začala připomínat rozmačkané maliny s mlékem.

Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss

Aplikace…

Lesk má aplikátor v podobě štětečku, což je hrozně fajn. Štěteček je jemný a úzký, takže s ním jde krásně přejíždět po celých rtech a nemáte tendenci si ho nanášet mimo rty. Výdrž lesku je průměrná. Vydrží zhruba 2 až 3 hoďky. Většina lesků vydrží zhruba 3 hoďky. Ještě jsem neměla žádný, který by držel jak přibitý déle. Leda by se člověk musel kontrolovat a nepít a nejíst a to u mě nehrozí :D.

Lesk je vysoce hydratační, protože obsahuje 92 % hydratačních ochranných látek, které z lesku dělají takový komfortní hodně pigmentovaný balzám na rty. Jsem ráda, že hydratuje. Nesnáším lesky na rty, které se vpijí a pak na rtech dělají neplechu a takové ty nepříjemné suché šupinky. Hydratace si myslím, že je u lesku to nejdůležitější.

Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss - štěteček
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss – štěteček

Klady lesku Bourjois Effet 3D Gloss:

 • vysoký lesk
 • velmi příjemná aplikace v podobě štětečku
 • výdrž lesku
 • hydratace
 • příjemná vůně
 • skvělá pigmentace
 • spousta odstínů
Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss - ukázka na ruce
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss – ukázka na ruce

Jedinou maličkost, kterou bych vytkla, je cena lesku – pohybuje se kolem 170 Kč za 5,7 ml. Po vyzkoušení ale zjistíte, že jsou to velmi dobře investované peníze do kvalitního lesku na rty.

Lesk na rty BOURJOIS PARIS - Effet 3D Gloss
Lesk na rty BOURJOIS PARIS – Effet 3D Gloss

Jaké lesky na rty preferujete? Máte nějakou oblíbenou značku a nebo spíše koukáte po odstínech, které vás zaujmou? Tento lesk je opravdu skvělej a díky své hydrataci patří mezi moje nejoblíbenější. Můžu ho vřele doporučit…

Petra

2 komentáře v Hydratační lesk na rty od Bourjois Effet 3D Gloss

 1. Lída
  23. Duben, 2015 v 8:15 (3 roky před)

  Ahoj, já lesková nejsem vůbec, ale stejně mě baví o nich číst :). O tomhle čtu právě poprvé, na fotce vypadá, že bude hezky sytý, ostatně, přesně jak píšeš. Jinak máš moc hezký lak (na té předposlední fotce), co je to zač, prosím :D?
  Děkuju, L.

  Odpovědět
  • Petra
   Petra
   23. Duben, 2015 v 9:21 (3 roky před)

   Ahoj lesk má nádherně sytou barvu a fakt vydrží. Kdyby si chtěla začít s lesky na rty, tak tento ti můžu vřele doporučit :-). Jinak na té předposlední fotce mám gellak od Peggy Sage odstín neon fuchsia :-)

   Odpovědět

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *