Už jste slyšeli o lakování nehtů technikou Ombré? Slovíčko Ombré je převzaté z francouzštiny a znamená odstíněný. Jak už název napovídá, jedná se o techniku lakování nehtů, při které se snažíme docílit pěkného jemného přechodu dvou a více barev.

Na tuto techniku jsem narazila nedávno na internetu a jelikož jsem to nikdy dřív nezkoušela, vyzkoušela jsem to právě teď a moji první zkušenost jsem vám i patřičně zdokumentovala.

Co budeme potřebovat?

Potřebujeme minimálně dvě různé barvy laků. Vybereme tak, aby se k sobě hodily a přechod tvořil příjemný výsledný dojem. Osobně jsem si vybrala švestkový od L’Oréalu a červený COLORAMA od Maybelline odstín #150. Jestli chcete, můžete zvolit klidně 3 nebo i 4 barvy. To záleží už jen na každé z nás a naší fantazii. Dále budeme potřebovat houbičku na kterou lak natíráme (o tom později). Většinou holky používají klasické kosmetické houbičky na makeup. Jestli takovou zrovna nemáte doma, můžete zaimprovizovat jako já a použít obyčejnou kuchyňskou houbičku. Výsledný efekt bude úplně stejný. V neposlední řadě i něco na odlakování.

Když to shrnu. Potřebujeme tedy zhruba toto: 2 barevné laky na nehty, bezbarvý lak, houbičku, odlakovač, vatové tyčinky, více času a pevné nervy.

Co všechno jsem použila při lakování nehtů technikou ombré
Co všechno jsem použila při lakování nehtů technikou ombré

Připravme se, jdeme na to.

Připravíme si všechny „ingredience“ a začneme tedy kouzlit.

1. Krok

Důkladně odlakujeme nehty. Odmastíme a necháme oschnout. Připravíme se na to, že to chvíli potrvá. Možná budeme mít nervy, možná to budeme chtít v půlce vzdát, ale díky důkladné přípravě na to budeme připravené a nic nás nezaskočí :-).

2. Krok

Vezmeme si houbičku. Přiložíme k nehtu a orientačně si na houbičce označíme, kam až bude potřeba nanášet lak tak, abychom pokryli barvou celý nehet. Poznačila jsem si to podle palce tak, že jsem na daném místě vytrhla kousek houbičky.

Na houbičku začneme nanášet lak. Na to místo, které jsme si cvičně tiskly k nehtu. Nanášíme nejdříve pruh jednoho laku (jedné barvy) a hned vedle druhý lak. Můžete klidně zkusit nanést tři proužky, kde prostřední bude směsí obou. Důležité je, aby natřená plocha houbičky byla dostatečně velká, aby nám poté pokryla celý nehet.

Ukázka nanesení laků na nehty na houbičku pro techniku ombré
Ukázka nanesení laků na nehty na houbičku pro techniku ombré

Než lak na houbičce začne zasychat, rychle přiložíme k nehtu a obtiskneme. Můžeme houbičkou trochu „zavrtět“, aby se barvy lépe spojily (efekt barevného přechodu).

Necháme chvilku oschnout. Vůbec se nebojte toho, že lak tvoří bublinky. Ty po chvíli splasknout a lak se trošku rozpije. Celé se to uhladí nakonec v poslední fázi, takže žádný strach :-).

Tisknutí laků přímo na nehty - ombré
Tisknutí laků přímo na nehty – ombré

Možná vás napadne, že budete celé zapatlané lakem… A máte pravdu. Asi se vám nepodaří tisknout barvu pouze na nehet, ale i na kůžičku kolem. Doporučuji radši přetáhnout než naopak. Lak se tak dostane na celou plochu nehtu a nezůstanou žádné prázdné plochy.

V této fázi můžete lak na kůžičce nechat zaschnout a odlakovat jej až na konci. Třeba štětečkem namočeným v odlakovači nebo rovnou vatovou tyčinkou setřít.

Jako zajímavý tip jsem našla použít lepidlo. Herkules – takové to bíle, co známe všichni ze školy. Potřeme si lepidlem kůžičku kolem nehtů, necháme lepidlo zaschnout. Pozná se to tak, že lepidlo zprůhlední. Pokud použijeme lepidlo, nebudeme kůžičku začišťovat průběžně, ale úplně na konci se lepidlo jednoduše sloupne jako sloupávací pleťová maska a všechen lak, který ulpěl na lepidle se odstraní společně s ním. Nedokonalosti začistíme opět štětečkem a nebo vatovými tyčinkami.

První vrstva laků na nehty technikou ombré
První vrstva laků na nehty technikou ombré

3. Krok

Zopakujeme druhý krok ještě jednou.

Druhá vrstva laků na nehty technikou ombré
Druhá vrstva laků na nehty technikou ombré

4. krok

Zafixujeme vrstvou bezbarvého laku. Ten dodá nehtům lesk a zahladí krablatou vrstvu od houbičky. Navíc nebudou nehty náchylné na oprýskání.

Třetí - poslední - vrstva laků na nehty a to bezbarvý průhledný lak - ombré
Třetí – poslední – vrstva laků na nehty a to bezbarvý průhledný lak – ombré

5. Krok

Kocháme se výsledkem a přemýšlíme, jestli tu anabázi budeme podstupovat v budoucnu ještě jednou :-).

Na obrázcích vidíte moji první zkušenost s technikou Ombré. Určitě mám co zdokonalovat a tak se příště zkusím vyvarovat některých chyb a přinesu další zajímavé variace této techniky.

Ozvěte se do komentářů, jak se vám technika Ombré líbí, jestli s ní máte podobné zkušenosti jako já a nebo zkrátka jen co si o tom myslíte :-).

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *