Konečně je to tady! Ne, nemluvím o prázdninách :-), i když pro někoho to můžou být a vyjde to nastejno… Mluvím o dovolené, kterou mám během léta nejraději a celý rok se na tuhle dobu neskutečně těším!

Však není nic lepšího, než odjet na dovolenou, plácnout sebou k vodě a užívat si sluníčka. Parno neparno. Rozhodně lepší, jak chodit do práce a pomalu ještě ani nevytáhnout paty z bytu a být celá zpocená jak myš.

Ne, ne… u vody se člověk nemusí vůbec rozčilovat. Jediná věc, kterou musí řešit je pravidelně doplňovat tekutiny. To se musí! A koktejly jsou tak dobrý :-)…

Co třeba takové Daiquiri, Mochito, Piña Colada, Sex on the Beach nebo klidně i Sangrie? Taky máte tak rády kokteily? Já je úplně zbožňuju :-)…

Abych nepřeskakovala, vrátím se k té dovolené, kterou jsem načala. Každý rok totiž jezdívám s mamkou, ségrou a kamarádkama na Slovensko do termálních lázní. Děláme si takovou čistě dámskou jízdu, kde si odpočinem od našich chlapů :-) a pořádně zrelaxujeme :-)… Takhle to vedeme už snad 10 let a pořád nás to baví :-). Znáte to, člověk vypne a kecáme tam o našich důležitých starostech, jako třeba o kosmetice, oblečení, vztazích nebo si čteme… a nikdy nás to neomrzí.

Děláte si taky takové dámské jízdy? Jak je trávíte a kam jezdíte nejraději? Klidně se se mnou podělte v komentářích… tou dobou je budu číst už u vody :-)…

Trocha hysterie nikdy neuškodí…

Těsně před odjezdem mívám cestovní horečku. Znáte to, těsně před míněno asi tak deset dní dopředu, kdy se ségrou přemýšlíme co! si budeme brát na sebe a co všechno si musíme nutně zabalit, bez čeho se rozhodně neobejdeme a po příjezdu to ani nevybalíme :-). Letos to nebylo jiné. Abych trochu zklidnila cestovní horečku a nevyšilovala, že nic! nemám, vzala jsem si kabelku a nakráčela do drogérky. Pořádně se na cestu vybavit. Tohle se rozhodně nesmí podceňovat! :-))

Na dovolené se nijak moc nemaluji – co se týče samotného makeupu, protože se nechci roztéct jako ta Maska. Stačí řasenka, nějaký ten stín do oka a rty dobarvím Sangrií nebo dobrým červeným vínem :-D (s nadsázkou samozřejmě :-)).

Když tu na mě vykoukl BB Magic Beaty Cream od Dermacolu. Někdy se zkrátka člověk neubrání… Neodolala jsem a prostě si ho musela vzít! :-) Je hydratační a potom, co jsem ho doma vyzkoušela, se zdá být opravdu dobrý. Je dost lehký, takže ho na obličeji vůbec necítím, což je fajn, hlavně do těch veder, takže ho určitě doporučuji…

Dermacol BB krém Magic Beauty Cream 8in1 - hydratační a tónovací krém
Dermacol BB krém Magic Beauty Cream 8in1 – hydratační a tónovací krém

Další kousek, který jsem si přihodila do košíčku, je tělové mléko do sprchy od Nivey. To se hodí, protože tělo potřebuje dodat zpátky trochu hydratace a vitamínů. Hlavně po celodenním grilování se, které je pro pokožku extrémně namáhavé.

Líbí se mi, že to není klasický krém, ale sprchové mléko. Po sprše necítím vypnutou pokožku jako to některé sprcháče dělají, ale pokožka je vláčná a cítím se znovuzrozeně.

Tělové mléko do sprchy Nivea
Tělové mléko do sprchy Nivea

Další nezbytností na seznamu je pořádný deodorant. Každý druhý slibuje 24 hodin, ne-li 48 hodin stoprocentní ochranu. Pravda je trošku někde jinde, ani ne uprostřed jako spíš na začátku… toho 24 hodinové bloku :-)… Z těch co mám ozkoušené mohu doporučit Nivea Energy fresh. Hlavně proto, že nádherně citrusově voní a neobsahuje žádný alkohol. Od jisté doby si na to dávám velký pozor a nekupuji žádný, který obsahuje byť trochu alkoholu, protože to pak po holení pěkně štípe. Takže tak :-).

Anti-perspirant Nivea energy fresh
Anti-perspirant Nivea energy fresh

Zmínit musím i pleťovou vodu stejně tak značky Nivea. V létě mi nejvíc vyhovuje pleťovka Pure & Natural, která obsahuje výtažky z Aloe Vera a také i BIO Arganový olej. Na pleti je velmi příjemná a vůbec nelepí. Pleť mi krásně hydratuje a rozzáří. Neobsahuje silikony ani parabeny, takže je k pleti rozhodně šetrná.

Pleťová voda Nivea pure & natural
Pleťová voda Nivea pure & natural

Mimochodem vědeli jste, že arganový olej patří mezi nejkvalitnější oleje s nejvyšším obsahem vitamínů a jiných prospěšných látek? Že je ještě kvalitnější, než třeba takový kokosový olej? V jednom z dalších článku vám popíšu, kde se vzal a na co všechno se hodí :-)…

Poslední přípravek, na který se při cestě za dovolenou nesmí zapomenout – a to kdybych mohla, tak třikrát podtrhnu – je opalovací krém! Bez něj se můžete spálit klidně i během deseti minut, takže tohle rozhodně nechce podceňovat, jinak si zbytek dovolené člověk užije tak maximálně mezi čtyřmi zdmi :-)…

Opalovací krém - mléko - Daylong kids 30 SPF
Opalovací krém – mléko – Daylong kids 30 SPF

Asi se ptáte, jaký opalovací krém je nejlepší a nebo minimálně vhodný. Důležité je koukat se na to, jaký mají faktor, ale to ví asi každý. Né každý ale ví, co ten faktor znamená. Vy to víte?

SPF nebo-li Sun Protection Filter nám říká, o jakou dobu můžeme prodloužit pobyt na sluníčku, aniž by došlo k zarudnutí pokožky. U každého je ten čas individuální, takže se to nedá paušalizovat…

Dám příklad.:
Pokud vám zarudne pokožka po zhruba 12 minutách slunění se, pak opalovací krém s SPF 15 vás ochrání o 12*15 minut = to je celkem 180 minut (3 hodiny). S ochranným faktorem např. 30 by to bylo 30*12 minut = 360 minut (6 hodin) a tak dále. Některé krémy jsou i voděodolné, ale na to bych moc nespoléhala nebo minimálně spolehála na to, že po vylezení z vody se většina krému smyla a je potřeba se přemáznout ještě jednou.

Z opalovacích krému, co jsem vyzkoušela, doporučuji rozhodně opalovací krém Daylong, který moc lidí nezná. Nedá se koupit v obyčejné drogérii, ale musíte za ním do nějaké lékárny nebo zkusit internetové obchody. Za mě je to nejlepší opalovací krém, který jsem kdy vyzkoušela a jiný krém ani kupovat nebudu :-)…

Jestli vás zajímá o tomhle krému něco víc, mrkněte do tohohle článku, ve kterém jsem se Daylongu věnovala už dřív :-).

Jak vidíte, většina mnou vybraných kosmetických výrobků jsou značky Nivea. Není to náhoda :-). Vybrala jsem je totiž schválně, protože jsem se chtěla na tuhle značku trochu více zaměřit a zkusit si ji lépe zmapovat. Vyzobala jsem tu pro vás ty výrobky, které si myslím, že za to stojí a jsem s nimi spokojená. Koneckonců tu je Nivea mezi námi už několik let, vlastně spoustu let, kdy jsem tu ještě ani já nebyla (ale to bych tu nerada rozmazávala :-)) a to také o kvalitě značky něco napovídá.

Pleťová voda Nivea pure & natural, tělové mléko do sprchy Nivea, deodorant energy fresh a od Dermacolu BB krém
Pleťová voda Nivea pure & natural, tělové mléko do sprchy Nivea, deodorant energy fresh a od Dermacolu BB krém

Tak… a já se s vámi loučím. Odjíždím za tou žlutooranžovou věcí vysoko na obloze, ale nezoufejte, za týden se vrátím (už za týden!) a můžete se těšit na nové články!

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *