Sem tam si musím strhnout chloupky nad horním rtem a mezi obočím. Používala jsem voskové pásky, ale moc mi to s nimi nešlo. Nikdy jsem nevytrhala všechny chloupky a docela to i bolelo. Navíc mi potom vždycky vyskákaly pupínky, kterých jsem se těžko zbavovala.

Proto jsem se rozhodla pro depilační vosk s ohřívačem. Pro depilaci částí obličeje je vhodná úzká hlavice (25ml) díky které je mnohem lepší manipulace než s tou klasickou širokou, která se plní 100ml kazetami.

Sibel Épil 'Hair Pro - úzká hlavice depilačního ohřívače roll-on
Sibel Épil ‚Hair Pro – úzká hlavice depilačního ohřívače roll-on

Jak postupuji při domácí depilaci?

Prvně si odmastím celý obličej. Úplně normálně si ho opláchnu vodou a mýdlem, ručníkem osuším.

Zhruba 25 min jsem nechala rozehřívat vosk v ohřívači. Ten, který mám, na 25ml kazety se rozehřeje takřka hned. Pokud máte ten klasický, vhodný nejen na depilaci obličejových partií, ale celého těla, ten se rozehřívá podstatně déle, vzhledem k větší kazetě s voskem :-).

Sibel Épil 'Hair Pro - úzká hlavice depilačního ohřívače roll-on
Sibel Épil ‚Hair Pro – úzká hlavice depilačního ohřívače roll-on

Postupně nanáším úzké proužky nad horní ret (po směru růstu chloupků.) Velmi příjemně se to nanáší, vosk nekape a nanáší rovnoměrnou vrstvu. Jakmile je vosk rozetřen, přiložím depilační papírek, který zlehka prsty několikrát přejedu aby co nejlépe přilnul k vosku. Nakonec stačí strhnout proti směru růstu chloupků. Čím rychleji se to udělá, tím méně bolestivější to je. Zahoďte bojácnost a rozhodně nestrhávejte pásku pomalu :-) – dost by to bolelo.

Vosk společně s chloupky se perfektně odlepil a vůbec jsem nezůstala zapatlaná. Chce to trochu cviku, než to dostane člověk dostane „do ruky“, ale nic, co by se muselo dlouhé zimní večery trénovat :-).

Úplně na konec se použije na podrážděná místa nějaký šetrný olejíček. Osobně jsem použila přímo Tea Tree oil, který je možná až moc voňavý, ale svou práci odvede dobře… Během chvíle se podráždění zklidní a pokožka zůstane sametově jemná.

Tea tree oil - éterický olej
Tea tree oil – éterický oil

Depilovaná pokožka zůstane hladkou zhruba 3-4 týdny.

A co vy holky, depilujete taky?

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *