K této vůni se naprosto skvěle hodí přísloví, že stará láska nerezaví. Poprvé jsem ji cítila zhruba před dvanácti lety, možná je to i o něco déle. Páni, jak ten čas letí. Přijde mi to jako včera a mezitím uběhlo tolik času, až mi z toho běhá mráz po zádech.

DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue

Vzpomínám si, že s touto vůni přišla moje kamarádka. Byly jsme tenkrát domluvené, že si zajdeme někam poklábosit. Hned jak jsme se setkali, mě ta vůně naprosto omámila. Voněla naprosto překrásně. Pořádně jsme se ani nepozdravili a už jsem z ní loudila, čím tak krásně voní. Prozradila mi, že je to Dolce & Gabbana Light Blue. Slyšela jsem o té vůni tenkrát poprvé a můžu říct, že jsem se zamilovala ihned. Celé naše povídání jsem se od té vůně nemohla odtrhnout měla jsem jí plný nos a hlavně plnou hlavu. Věděla jsem, že ji prostě musím mít. V té době jsem byla ještě studentka, takže jsem neoplývala moc penězma, ale postupně jsem si našetřila a parfém jsem si pořídila. Koupila jsem si tenkrát 30 ml, protože na víc mi nezbývaly peníze, ale i tak jsem měla velkou radost. A vůni jsem si užívala plnými doušky. Když tak na to vlastně myslím, byl to jeden z mých prvních kvalitnějších parfémů. Je pravda, že od té doby už uběhlo hodně času a můj parfémový repertoár se značně rozrostl. Tuhle vůni jsem měla v paměti, ale opravdu dlouho.

DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue

A proč se o ní tak rozepisuju. Nevím jestli je to melancholie nebo čím to bylo, ale zhruba před 14 dny jsem měla narozeniny a přemýšlela jsem, čím si udělám radost. Kosmetika a parfémy mě udělají šťastnou kdykoliv, takže bylo jasné, že budu hledat v těchto vodách. Rozklikla jsem si spoustu parfémů a četla jejich složení a následně nějaké recenze a přemýšlela, který by mi asi vyhovoval nejvíce. Původně jsem měla v hledáčku nějakou novinku. Chtěla jsem si rozšířit obzory a přijít na nějakou novou pěknou vůni. Zaplavila jsem se spoustou parfémů a nějak nic mě extra nenadchlo.

Tak jsem začala přemýšlet nad starými dobrými časy. A na mysl mi přišel Dolce & Gabbana Light Blue a Gucci Rush. Tyhle vůně, jak už jsem se zmiňovala, patřily mezi moje první parfémy, tak jsem si říkala, že si po té x době udělám radost nějakou starou láskou. A jelikož nás čeká léto, já doufám, že už bude brzy. Můj výběr padl na Light Blue.

Tak a to byl takový malý úvod k tomu, jak se v mé koupelně opět objevil Dolce Gabbana Light Blue.

DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue

Flakón…

Musím říct, že ten mě nikdy nějak příliš neohromil. Je to klasický flakón, který neurazí ani nenadchne. Má jemné modré víčko. Nevím asi tím, má naladit atmosféru krásných letních dní s modrou oblohou. Je prostě takový jemný a nenápadný. Flakóny od Dolce & Gabbana jsou, ale všechny takové nevýrazné. Je pravda, že pěkný flakónek také dělá svoje, pro mě je, ale důležitý obsah.

Jak voní?

Samotná vůně je opravdu úchvatná. Hned jak jsem ji po té dlouhé době ucítila jsem si říkala, jak jsem mohla být tak dlouhou dobu bez ní. Hned po prvním stříknutí jsem ucítila citron společně se zeleným jablkem, které vůni dodávají nádhernou svěžest. Hlavně kvůli nim je to vůně šitá na rozpálené letní dny. Evokuje prostě letní paprsky a letní pohodu. Základ této vůně tvoří bambus a růže společně s jasmínem, které vůni dodávají lehkost a vyváženost. V základu pak můžete cítit cedr, pižmo a ambru. Myslím, že díky dávce pižma je tahle vůně neodolatelná pro může.

Složení:

  • Hlava: sicilský citron, zvonek, zelené jablko Granny Smith
  • Srdce: bambus, jasmín, růže
  • Základ: cedr, pižmo a ambra

Směsice této vůně je neodolatelná. Je výrazná a zároveň jemná. Krásně se všechno doplňuje. Výdrž je parádní. Ještě druhý den ji cítím z oblečení. I po těch dlouhých letech, co jsem ji neměla mě znovu nezklamala. Právě naopak jsem ráda, že mě přepadla melancholie a začala jsem vzpomínat a díky tomu ji mám opět doma. Alespoň už mám vyřešenou otázku letního parfému. Letos jsem to zvládla s velkým předstihem za což jsem ráda.

DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue

Vím, že spousta mých kamarádek ji přirovnává k vůni od Moschina I Love Love. Musím ale říct, že mně to zase až tak nepřijde. Vůně I Love Love mi přijde taková surovější a drsnější. Asi to bude konvalinkou a skořicí, kterou obsahuje. Light Blue mi přijde mnohem více propracovanější a taková pěkně zaoblená. Má vše, co má pořádná vůně mít. Lehkost, svěžest, sílu a zároveň i výdrž.

Libí se mi i to, že tuhle vůni si může dovolit jakákoliv věková kategorie. Je jedno jestli je vám dvacet, třicet nebo padesát. Myslím, že tahle vůně nedělá rozdíly a službu udělá všem stejnou.

Teď už je mi jasné, že s touto vůní budu vždycky nějakým způsobem spjatá. Pro někoho už může být dávno okoukaná a nezajímavá. Mně se ale pořád líbí a přesně vím, co mě na ni uchvátilo kdysi a co na ni zbožňuji teď.

DOLCE & GABBANA light blue
DOLCE & GABBANA light blue

Líbí se mi, že ji můžu používat dlouhodobě a vůně mi pořád vyhovuje. Jak jste na tom s parfémy vy? Lákají vás spíše novinky nebo jste věrné jedné značce? Já znám spoustu kamarádek, které se jednou vůní voní celý rok. Jéé to já bych nemohla. I když jsem věrná svým oblíbeným parfémům, potřebuji zkoušet i něco nového a pak se vracet ke starým osvědčeným kouskům, jako tomu bylo právě u Dolce & Gabbana Light Blue. S jednou vůní bych si přišla taková ochuzená o všechno to, co je spojené s novou vůní. Od hledání, vyzkoušení až k tomu, kdy si tu danou vůni vyberete, zaplatíte a nesete si ji domů. Pro mě je to jeden z hóóódně příjemných pocitů. Parfémy prostě zbožňuju, to už mi nikdo neodpáře :-)…

Petra

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *