Také vás trápí drobné červené pupínky poté, co se oholíte? Mě za poslední dobu hrozně a stále jsem přemýšlela nad tím, co jsem začala dělat jinak. Žiletku i pěnu na holení používám pořád stejnou, tak mi to bylo záhadou.

Zkusila jsem vyměnit pěnu na holení, ale žádná změna nenastala – bohužel. S kamarádkou jsme si o tom povídaly a ta mi poradila, ať si pořídím levandulový olej, že prý zklidňuje a jí to pomáhá. Říkala jsem si, že to zkusím a pořídila si ho s vidinou, že to bude konečně dobré. Ale Happy end se nekonal. Dost mě to trápilo a pokaždé, když jsem si brala žiletku do ruky, jsem byla nervózní z následujících pupínků.

Dětský zásyp Aviril - složení
Dětský zásyp Aviril – složení

Jako poslední možnost jsem zašla do lékárny a doufala, že mi tam poradí něco, co mi konečně pomůže. Paní za přepážkou mi nabídla spoustu krému na zklidnění… pak i nějaký olej obsahující aloe vera. Musím říct, že jsem byla docela bezradná. Absolutně jsem nevěděla, co si vzít. Nechtěla jsem koupit zajíce v pytli. A ceny se pohybovaly docela vysoko. Ne, že bych do sebe nechtěla investovat, ale ráda si kupuju věci na doporučení – co už má někdo aspoň vyzkoušené. Už když jsem byla na odchodu, tak mě zastavila a nabídla mi ještě dětský zásyp Aviril s obsahem azulenu. Stál okolo 30 Kč, tak proč to nezkusit. No ale moc jsem tomu nevěřila :-)…

Dětský zásyp Aviril - složení
Dětský zásyp Aviril – složení

A abych se konečně dostala k závěru, tak s tímto zásypem se už happyend konal. Po holení jsem si ho trošku nanesla a vyčkávala co se bude dít. Pokožku jsem neměla vůbec podrážděnou ani zarudlou. Paní v lékárně mi poradila, ať se snažím holit vždy navečer. Prý je to dobré pro pokožku, že se v noci regeneruje a jak je člověk v klidu a minimálně se potí, tak je to prý pro holení velmi vhodná chvíle.

Už nějakou dobu zásyp používám a nemůžu si ho vynachválit. Pupínky mi skoro zmizely a mám pocit, že mám po pudru pokožku jemnější. Takže ho můžu jen doporučit – je to skvělý pomocník.

Jakého pomocníka máte doma vy?

Petra

1 Komentář v Dětský zásyp Aviril proti zarudnutí a červeným pupínkům po holení

  1. Janka Bianka
    6. Prosinec, 2015 v 20:31 (2 roky před)

    Presne toto používam aj ja, čítala som to niekde na nejako blogu či fóre, už neviem, ale každopádne to zaberá, na nohách s tými vyrážkami až tak problém nemám, ale intímne partie tam sa mi vždy niečo také vyhodí, nech sa holím čímkoľvek a akokoľvek, inak aj Sudocream alebo hociaký krém proti zapareninám pomáha rovnako dobre, ale púder je už taká klasika. A inak púder sa dá použiť aj ako suchý šampón, pre tmavovlásky je to síce trochu nepraktické, ale tak ako krajné riešenie je to možné.
    Bianka

    Odpovědět

Zanechte zprávu

Vaše emailová adresa nebude zvěřejněna. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *

Komentář *